اخبارکهگیلویه و بویراحمد

جلسه تشکیل مجمع خیرین مسجد ساز در استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمد، جلسه شورای اقامه نماز صندوق باز نشستگان استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیر صندوق بازنشستگی، رئیس کانون های بازنشستگان و اعضای کانون های بازنشستگان استان با محوریت تشکیل مجمع خیرین مسجد ساز چهارشنبه دوم اسفند ماه در سالن جلسات صندوق بازنشستگی  استان برگزار شد.

حجت الاسلام قاسمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک ولادت حضرت مهدی (عج) گفت: ستاد اقامه نماز، تلاش می کند تا فرهنگ اقامه نماز در جامعه ترویج شود و مهمترین پایگاه برای ترویج و بستر سازی اقامه نماز، ساخت مسجد است.

وی در ادامه افزود: اکنون بسیاری از مردم حاضرند تا در امور خدا پسندانه سرمایه گذاری کنند ولی برخی هم از نحوه تشکیل کانون مهمی چون مسجدبی اطلاع هستند که در این زمینه باید از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر، علماء، مسئولین و اقشار مختلف مردم برای ترویج فرهنگ مسجد و مسجدسازی استفاده کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود : امروزه مسجد علاوه بر محلی برای انجام فرائض دینی، کارکردهای سازنده، رشد دهنده و آموزنده ای چون آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، تربیتی ، ورزشی و یک محیط امن برای خانواده ها می باشد.

محمد تقی جلیلی بهابادی مدیر صندوق بازنشستگی استان با تاکید بر اینکه نماز باید به خوبی در جامعه اسلامی شناخته شود، یکی از محورهای مهم در ترویج نماز را گسترش مسجد محوری دانست و گفت: مساجد بایستی به جایگاه اصلی و کارکرد اصیل خود یعنی به مرکزیت تعاملات و مراودات مردم برگردند.

وی گفت: احیای قطبیت مساجد در مسائل اجتماعی به خودی خود به رونق مساجد اضافه می‌کند و موجب ترویج نماز می‌شود.

در پایان این جلسه مقرر شد با توجه به نقش محوری و جایگاه ارزشمند بازنشسته ها در اجتماع، برای شکل گیری مجمع خیرین مسجد ساز با محوریت بازنشستگان اقدام گردد.

تشکیل جلسه خیرین مسجد ساز در استان کهگیلویه وبویر احمد

تشکیل جلسه خیرین مسجد ساز در استان کهگیلویه وبویر احمد

تشکیل جلسه خیرین مسجد ساز در استان کهگیلویه وبویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا