اخبارخراسان رضویمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

اولین جلسه شورای اقامه نماز خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز، دبیر اقامه نماز و مشاور رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، در روز چهارشنبه سی و یکم خردادماه برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد استان ضمن قدردانی از استاندار و اعضای شورای اقامه نماز، اولین دستور جلسه که مربوط به آئین نامه توسعه و ترویج فرهنگ نماز ابلاغیه وزیرکشور را مطرح کرد و پس از توضیحات و بیان نظرات مقرر شد این آیین نامه ملی به اقتضای استان با رویکرد اجرایی بومی سازی شود و پیگیری لازم صورت گیرد.

در ادامه سبحانی نیا با نگاه به دستورالعمل ۱۵ ماده ای وزیر کشور در امر نماز چند موضوع را مطرح کرد و گفت: تشکیل اجلاس استانی پس از اجلاس سراسری نماز با هدف تبیین پیام مقام معظم رهبری برای مدیران و گزارش عملکرد یکساله دستگاه های اجرایی در حوزه نماز و ارزیابی نکات قوت و ضعف برنامه های انجام گرفته شده در جهت رفع نواقص برای سال آینده صورت گیرد.

وی ادامه داد: با حضور استاندار، ستاد عالی اقامه نماز دانشگاه ها و آموزش و پرورش تشکیل گردد و در مورد نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی که به سازمان ها، فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی ابلاغ شد نیاز است پیگیری مستمری انجام شود و مرحله به مرحله گزارش اقدامات انجام شده منعکس تا سازمان ها و افراد مورد تشویق و در مواردی هم مورد تذکر قرار گیرند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین ناصری مشاور و رئیس اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در مورد اقدامات و برنامه های سازمان راهداری در حوزه نماز، نمازخانه های میان راهی سخنان کوتاهی را بیان کرد.

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در جلسه شورای اقامه نماز استان ضمن تاکید بر اینکه الویت مهم فرهنگی کشور، نماز نسل نو است افزود: سی و یکمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز نسل نو و رسالت ما در نیمه دوم آبان ماه در خراسان شمالی برگزار می شود که استان خراسان رضوی به عنوان پیشران حوزه فرهنگ در کشور باید با همت مدیران استانی همراهی و همکاری لازم را انجام دهد.

در پایان جلسه نظری استاندار خراسان رضوی در یک جمع بندی و صحبت کوتاهی بیان کرد: نماز وظیفه الهی و زیربنای زندگی سالم انسان هاست و مورد تاکید است آنچه می تواند این فرهنگ را توسعه و نهادینه سازد باید اقدام به پیگیری شود.

وی ادامه داد: موضوع تعطیلی بازار هنگام وقت نماز به خصوص در حریم امام هشتم(ع) و پیشگامی مدیران در احیا اذان زنده و حضور در نماز جماعت به خصوص نماز جماعت نسل نو نیز مورد تاکید است و باید برنامه ریزی و پیگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا