اخبارخراسان رضوی

اولین جلسه کمیته، فرهنگی اجتماعی زیارت و خدمات سفر استان خراسان رضوی برگزار شد 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین جلسه کمیته، فرهنگی اجتماعی زیارت در سال ۱۴۰۲ با حضور کارشناس نظارت، ارزیابی و برنامه ریزی ستاد اقامه نماز و دیگر مسئولین استانی دوشنبه ۲۷ فروردین ماه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

در این جلسه صفایی مدیر کل فرهنگی زیارتی استانداری خراسان رضوی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات ارزشمند اعضای محترم کمیته، فرهنگی اجتماعی زیارت و خدمات سفر برای خدمت خالصانه به زائرین بارگاه ملکوتی حضرت رضا (علیه السلام) و همراهی با راهبردهای قرارگاه مرکزی زائران استانداری گفت: امسال با توجه به هم افزایی خوب و برنامه ریزی دقیق قبلی در ۱۰ جلسه کارشناسی شاهد موفقیت های خوبی در حوزه های مختلف خدمت فرهنگی به زائرین امام هشتم بودیم.

در این نشست کارشناس برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان نیز بر ضرورت ارزیابی و آسیب شناسی فعالیتهای انجام شده تاکید نمود و بیان داشت: امسال با همکاری دستگاههای اجرایی استان همچون راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اوقاف و امورخیریه و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و همکاران بهداشت بازدیدهای جامعه در سطح مشهد و شهرستانها از مجتمع ها و مساجد بین راهی و اماکن گردشگری و اقامتی صورت پذیرفت و نقاط قوت و ضعف در قالب مکاتبات رسمی  به متولیان و مسئولین استانی منعکس گردید که نیاز به پیگیری مستمر و جدی در رفع مشکلات موجود و همچنین تقدیر و تشویق مجموعه های موفق الزامیست.

سیدمحمدی پویش سفر ایمن را در استان خراسان رضوی بی نظیر دانست و از کلیه دست اندرکاران بویژه اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای استان و همکاران در شهرستانها و مجموعه یاوران نماز همراه در ایستگاهها که با صرف وقت و انرژی مثبت بویژه توزیع افطاری در بین زائرین در ایام ماه رمضان تشکر نمود.

کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز اطلاع رسانی خدمات در شهر مشهد توسط بنرها را کار بسیار خوبی دانست و بر تمرکز کارهای فرهنگی بیشتر در اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) و همچنین استفاده از ظرفیتهای مردمی در مساجد و تکایا در کنار  فعالیتهای فرهنگی اشاره نمود.

در ادامه هر یک از اعضای کمیته با توجه به نوع ماموریت سازمانی دستگاه خود و سیاستهای ستاد به موارد خوبی از نقاط قوت و ضعف فعالیتها اشاره نمودند و مقرر شد نقطه نظرات ضعفها، قوت ها و پیشنهادات جهت جمع بندی نهایی به دبیرخانه کمیته ارسال گردد.

اولین جلسه کمیته، فرهنگی اجتماعی زیارت و خدمات سفر استان خراسان رضوی برگزار شد  اولین جلسه کمیته، فرهنگی اجتماعی زیارت و خدمات سفر استان خراسان رضوی برگزار شد 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا