اخبارخوزستان

اجلاس استانی نماز خوزستان با حضور استاندار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز اسان خوزستان، اجلاس استانی نماز روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان با حضور مسئولین استانی برگزار شد.

اجلاس استانی نماز خوزستان

سید موسی بلادیان مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان، در ابتدای اجلاس استانی نماز گفت: ما بنده خدائیم و باید مطیع امر او باشیم، پیامبران و امامان معصوم برای ما الگو هستند.

وی افزود: ما در طول سال بسیار از امامان خود یاد میکنیم و آنها را برترین افراد عالم می شناسیم. امام اول ما حضرت علی بن ابی طالب بسیار به نماز می ایستاند، در خانه خدا متولد و در خانه خدا هنگام نماز به شهادت رسیدند، حضرت اباعبدالحسین (ع) نیز در میدان جنگ کربلا که دشمن بسیار کار را سخت کرده بود، هنگام فرا رسیدن وقت نماز ظهر این عبادت مهم را به جای آورد و نشان داد که با نماز میتوان به درجات عالی رسید.

بلادیان در ادامه اجلاس استانی نماز خوزستان افزود: شهید رجائی در هنگامیکه میخواستند حکم مدیر کلی مرا بدهند به محض فرا رسیدن ظهر نماز خود را آغاز کرد که این حرکت الهی برای من یک درس بزرگ بود. همه عبادات، مهم و سعادت آفرین هستند اما بسیاری از آنها شرایطی دارند از جمله اینکه برای انسان انجام آن امکان پذیر باشند. اما نماز از تولد تا مرگ با ماست، هنگام تولد لازم است در گوش طفل اذان گفته می شود و زمان مردن و به خاک سپاری هم باید تا نماز میت خوانده شود. بنابراین مهمترین عبادتی که از روز تولد تا مرگ با ماست نماز است.

حسینی محراب استاندار خوزستان با عنوان اینکه نماز معراج مومنان است و اظهار داشت: کسانی که نماز اول وقت را به پا دارند؛ جزئی از صالحین‌اند و در کار و جامعه مفیدتر خواهد بود.

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت اقامه نماز در دستگاه‌ها بیان داشت: انسان با برپایی نماز در مقابل بسیاری از مفاسد می‌تواند بایستد؛ رمز داشتن نظام اداری سالم اقامه نماز است.

وی افزود: انسان اگر به خداوند متعال متصل شود؛ همه عالم در برابرش تسلیم خواهد شد.

حسینی محراب ادامه داد اجلاس استانی نماز خوزستان : انشاالله که ما مدیران این قدرت را داشته باشیم تا با توجه به نماز و برپایی نماز اول وقت در منزل و محل کار این امر را میان همکاران و خانواده قوت ببخشیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه دعای مومنان ما را از عذاب بازمی‌دارد و سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد، ابراز داشت: زمانی که مومنان در نمازخانه و مساجد گرد هم می‌آیند؛ توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند.

وی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری می‌فرماید، مرکز محلات باید مسجد باشد؛ مرکز ادارات نیز باید نمازخانه‌های آن قرار گیرد.

گفتنی است در پایان این آئین از فعالان نماز تقدیر شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا