اخبارالبرز

کارگاه دانش افزایی ویژه مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، کارگاه دانش افزایی مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان البرز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، شورای معاونین اداره کل آموزش و پروش استان و مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان در سالن همایش شهدا در روز یکشنبه مورخ پنجم شهریور ماه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین زادشیر راجع به فلسفه نماز، شیوه های نوین دعوت به دینداری و پاسخ به شبهات صحبت کرد.

زادشیر کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان البرز گفت: بدون شک، دین مبین اسلام حامل رسالت و پیامی عظیم و جهانی بوده و مسلمانان مأمور به‏ آنند تا این پیام را به هر فرد نوع بشر و اقصا نقاط جهان برسانند. این رسالت مایه نجات بشریت و سرافرازی و کامیابی آن‌ها بوده و زندگی توأم با آرامش و آسایش درونی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: پیام دین بلند‌ترین و مهم‌ترین پیامی است که باید به مردم ابلاغ شود. حق آن است که در این ابلاغ‌ از هنرهای نمایشی، صوتی و تصویری، فنون خطابه و شعرسرایی بهره جست.

زادشیر بیان داشت: إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهی عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکرِ” نماز (انسان را) از زشتی ها و منکرات بازمی دارد.

زادشیر گفت: طبیعت نماز از آنجا که انسان را به یاد نیرومندترین عامل بازدارنده، یعنی اعتقاد به مبدأ و معاد می اندازد، دارای اثر بازدارندگی از فحشا و منکر است. البته هر نمازی به همان اندازه که از شرایط کمال و روح عبادت برخوردار است، نهی از فحشا و منکر می کند.

کارگاه دانش افزایی مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان البرز برگزار شدکارگاه دانش افزایی مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان البرز برگزار شدکارگاه دانش افزایی مدیران مدارس دولتی و غیر دولتی استان البرز برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا