اخباراردبیل

شورای اقامه نماز شهرستان کوثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان کوثر روز دوشنبه هجدهم دی ماه با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام بیگی امام جمعه، صادق لو فرماندار و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مظفر بابائیان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان کوثر ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های نمازی انجام شده به تشریح وضعیت اقامه نماز در این شهرستان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین بیگی امام جمعه شهرستان کوثر در این جلسه طی سخنانی با اشاره به نقش محوری خانواده ها در تربیت دینی نسل نو گفت: آموزش و پرورش و همه دستندرکاران امر تعلیم و تربیت در کنار خانواده باید بکوشند فرهنگ و هویت دینی بویژه نماز در کودکان و نوجوانان تقویت شود.

صادق لو فرماندار شهرستان کوثر هم در این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز در این شهرستان؛ آمادگی کامل فرمانداری و ادارات شهرستان را جهت همکاری با ستاد در راستای اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی و تبلیغی نماز در سطح شهرستان اعلام کرد.

مدیر ستاداقامه نماز استان اردبیل در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان کوثر ضمن تقدیر از اهتمام امام جمعه و فرماندار شهرستان در امر ترویج نماز گفت: نماز یک کار تشکیلاتی است و ترویج و توسعه آن وظیفه حکومت اسلامی و همه دولت هاست، لذا همه دولتمردان با تمامی امکانات خود در جهت اقامه نماز تلاش کنند .

عبدی در ادامه با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با حضور رئیس جمهور در زنجان و پیام مقام معظم رهبری به این اجلاس اظهار داشت: توجه و تاکید به نماز نسل نو در دو پیام مقام معظم رهبری به اجلاس نماز نشان از اهمیت بالای این موضوع دارد و افزود: متاسفانه امروز خانواده ها نسبت به نماز کم توجه شده اند.

وی با اشاره به این نکته که با تشکیل خانواده های سالم، دین و تقوای مردم و در نتیجه سلامت اجتماع حفظ می شود گفت: خانواده های ناسالم خانواده هایی می باشند که در آن ها بی نمازی، فقدان نیایش و خدا فراموشی موج می زند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در پایان اظهار داشت: مدارس و دانشگاه ها هم بعد از خانواده، مهم ترین نقش را در پرورش اندیشه های فکری و اخلاقی جوانان برعهده دارند و اگر این نهادهای فرهنگی به درستی به وظیفه خود عمل کنند، رسیدن به تعالی ارزشی و دینی دور از انتظار نیست.

شورای اقامه نماز شهرستان کوثر

شورای اقامه نماز شهرستان کوثر

شورای اقامه نماز شهرستان کوثر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا