اخباریزد

تقدیر از کارگردان فیلم کوتاه اذان صبح به افق یزد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز یک شنبه هشتم بهمن ماه،توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان از خانم صباغیان، کارگردان فیلم کوتاه اذان صبح به افق یزد و تعدادی از دست اندر کاران این فیلم کوتاه تقدیر به عمل آمد.

صباغیان اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی جامعه اگر بخواهیم فیلم را مذهبی درنظر بگیریم، شاید قشری نسبت به آن جبهه بگیرند. اما در واقع، «اذان صبح به افق یزد» ظاهری مذهبی دارد اما لایه عمیق‌تر حرفی که می‌خواهد بزند، از جنس اخلاق، سبک زندگی، مصائب تنهایی، جبر و پذیرشی است که در طبیعت زندگی جاری است.

وی در ادامه گفت: اگر درباره فیلم، قضاوت ظاهری صورت پذیرد، ممکن است برخی نسبت به آن جبهه‌گیری کنند اما شاید اگر حرف اصلی فیلم درک و به درستی دیده شود، ‌مخاطبان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. خوشبختانه بازخوردی که من نسبت به فیلم از اطرافیانم گرفتم، مثبت بوده است.

وی در پایان افزود: من ایده فیلم را دوست داشتم. از همین‌رو به آن پرداختم و برایش داستان طراحی کردم. شاید داستانی که طراحی شده، بیشتر اخلاقی و ناظر به مفاهیمی چون سبک زندگی و مصائب تنهایی است. از این‌رو ممکن است اصل داستان، آن‌چنان مذهبی نباشد. بنابراین فکر می‌کنم قهر و آشتی که در فیلم وجود دارد هم بیشتر امری اخلاقی است.

تقدیر از کارگردان فیلم کوتاه اذان صبح به افق یزدتقدیر از کارگردان فیلم کوتاه اذان صبح به افق یزد تقدیر از کارگردان فیلم کوتاه اذان صبح به افق یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا