کردستان

شورای فرهنگی استانداری کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: با وجود تاکیدات مکرر همچنان در بعضی از نماز خانه جایگاه های سوخت مشکلاتی داریم ولی با این وجود اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است اما بعضی جاها نیاز به تذکر دارند که در این رابطه لازم است از طریق استانداری توصیه های لازم به فرمانداران صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، نوزدهم اسفند ماه شورای فرهنگی استانداری با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورا در محل استانداری تشکیل شد.

در ابتدا عبدالملکی مدیر کل امور اجتماعی استانداری از تلاش های ستاد اقامه نماز استان در راستای توسعه و ترویج امر نماز تقدیر و تشکر بعمل آورد و بابیان بخشی از فعالیت های استانداری در زمینه نماز گزارشی از عمده ترین کارهای صورت گرفته را بیان کرد.

ماموستا احسنی امام جماعت استانداری ضمن تشکر از ستاد اقامه نماز استان بر اهمیت امر نماز و توسعه و ترویج فرهنگ این فریضه الهی مهم خصوصا در ماه پر خیر و برکت رمضان تاکید کرد .

در ادامه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ورود به این ماه پرفضیلت را فرصت مغتنمی برای پالایش روح و روان توصیف کرد و اظهار داشت: خداوند در آیات فراوانی در مورد نماز تاکید و بندگانش را موظف به انجام این فریضه دانسته و در آیه ۱۶۲ سوره انعام تمام اعمال را در یک طرف قرار داده است و نماز را در طرف دیگر که این نشان از اهمیت والای نماز می باشد.

وی در ادامه به طرح خدمات سفر در سال ۱۴۰۳ که ستاد اقامه نماز مسئولیت کمیته نظارت بر نماز خانه های راههای مواصلاتی سطح استان را بعهده دارد اشاره کرد وگزارشی از اقدامات صورت گرفته را بیان و گفت: با وجود تاکیدات مکرر همچنان در بعضی از نماز خانه جایگاه های سوخت مشکلاتی داریم ولی با این وجود اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است اما بعضی جاها نیاز به تذکر دارند که در این رابطه لازم است از طریق استانداری توصیه های لازم به فرمانداران صورت پذیرد.

وی از استانداری درخواست کرد که به دستگاه ها و بویژه فرمانداران ابلاغ کنند که از این فرصت معنوی ماه رمضان برای جذب کارکنان، خانواده های آن ها و ارباب رجوع ها به نماز استفاده کنند و فرمانداران به نظارت بر نمازخانه های راه های مواصلاتی تاکید ویژه کنند و مشکلات احتمالی نمازخانه ها و وضوخانه ها را در اسرع وقت رفع کنند.

وی در خاتمه بر توجه هر چه بیشتر فرمانداران به امر نماز و تعیین دبیران شورای اقامه نماز با هماهنگی امامان جمعه تاکید کرد.

 شورای فرهنگی استانداری کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا