کردستان

شورای فرهنگی استانداری کردستان برگزار گردید

جلسه شورای فرهنگی استانداری کردستان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان جلسه شورای فرهنگی استانداری کردستان سه شنبه نهم خرداد با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و تعدادی از مدیران کل استانداری و دستگاههای اجرایی برگزار شد.

در این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص دستور کار و صحبت های معاون استاندار و مدیر کل دفتر برنامه ریزی استانداری در اهمیت امورات فرهنگی و بویژه بحث نماز مطالبی ارائه شد و گزارشی از اقدامات استانداری درخصوص نماز، امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف عنوان و بر رعایت و مشارکت در برنامه ها توسط همه کارکنان دولت تاکید شد.

در این جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز گفت: با توجه به فرمایش صریح و تاکید قرآن کریم همه کسانی که مسئولیت و قدرتی دارند و امکاناتی در اختیارشان هست باید به امر اقامه نماز به عنوان یک اولویت اساسی اهتمام لازم داشته باشند

عظیمی افزود: استانداری بعنوان نماینده ارشد دولت و نظارت کننده بر عملکرد همه دستگاههای اجرایی وظیفه بسیار مهم و حساسی به عهده دارد که درخصوص نماز یک بخش مربوط به خود استانداری و ادارات زیرمجموعه مثل فرمانداری ها، سازمان ثبت احوال، ستاد بحران که باید طبق توافق نامه هایی که با ستاد اقامه نماز کشور دارند در امر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز اقدام نماید.

وی افزود: بخش مهمتر این است که استانداری به همه دستگاهها نظارت داشته باشد تا منویات مقام معظم رهبری و بخشنامه هایی که از سوی ستاد اقامه نماز کشور و همچنین وزیر کشور صادر شده و به ویژه در راستای شرح وظایف شورای اقامه نماز استان اهتمام لازم در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح دستگاههای اجرایی و همه آحاد جامعه در استان داشته باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: مدیران دستگاهها، مسئولین و فرمانداران باید خود الگوی نمازی برای کارکنان باشند اگر مدیری فقط درخصوص اهمیت نماز صحبت کند اما بموقع در نماز جماعت حضور پیدا نکند نمی تواند الگوی خوبی برای کارکنان باشد.

وی با تشکر از مدیران کل و فرماندارانی که به بحث نماز اهمیت لازم می دهند گفت: متاسفانه بعضی از فرمانداران یا مدیران علیرغم اینکه آدم های ارزشی می باشند و اهل نماز هستند اما به بخشنامه ها و تفاهم نامه های نمازی کمتر اهمیت می دهند و حضور به موقع در نمازهای جماعت ندارند که لازم است استانداری تاکید لازم بر حضور بموقع مدیران کل و فرمانداران در نماز جماعت داشته باشد.

عظیمی با اشاره به وضعیت نمازخانه های بین راهی گفت: استان کردستان خوشبختانه میزبان تعداد کثیری از هموطنان عزیز در ایام تعطیلات می باشد و خوشبختانه امروز هموطنان عزیزمان به استان کردستان بعنوان یک استان مهمان نواز نگاه می کنند.

وی افزود: لذا ما باید در زمینه های مختلف برای پذیرایی از مهمانان آمادگی داشته باشیم از جمله درخصوص نمازخانه های بین راهی که متاسفانه نمازخانه های بین راهی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند و در بعضی از مسیرها به احداث نمازخانه نیازمندیم مخصوصا که از سال گذشته مقرر شد از مرز باشماق جهت اعزام زائرین کربلا و اربعین استفاده شود لذا لازم است به این  امر توجه ویژه شود.

وی گفت: در استان کردستان خیرین مسجد ساز از انسجام لازمی برخوردار نیستند، لذا میطلبد به این موضوع هم توجه لازم شود تا کمک های مردمی در مسیر درستی هدایت شود و بتوانیم از ظرفیت خیرین مسجد ساز کشور هم استفاده نماییم

عظیمی گفت: ما پیشنهادات و مباحثی داریم که طی جلسات کارشناسی آنها را آماده و در جلسه آینده شورای فرهنگی ارائه خواهیم داد که پس از تصویب جلسه انشاءالله به اجرا برسد.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: هرچند که برنامه های اصلی ستاد اقامه نماز در شورای اقامه نماز استان ارائه و مورد تصویب قرار می گیرد اما شورای فرهنگی استانداری هم یک ظرفیت مناسب است که انشاءالله بتوانیم از این ظرفیت در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده نماییم.

شورای فرهنگی استانداری کردستان برگزار گردید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا