اخبارکردستان

برگزاری دوره آموزشی ائمه جماعت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان

مدیر ستاد اقاه نماز استان کردستان: ما باید برای مشکلاتی که فضای مجازی بوجود آورده برنامه و راهکار داشته باشیم و طبق آیات نورانی قرآن ، نماز مهمترین وسیله برای پیشگیری از منکرات است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان چهارشنبه بیست و ششم مهر ماه دوره آموزشی و توانمند سازی ائمه جماعات  با رویکرد دعوت به نماز و پاسخ به شبهات نماز در محل سالن جلسات بنیاد استان با حضور عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان، رسولی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان، حجت الاسلام فرهادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه این اداره و ائمه جماعت تشکیل شد.

در ابتدای جلسه رسولی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان پس از خیر مقدم گفت: بنیاد مسکن اولین نهاد سازندگی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی ( ره)تاسیس گردید.

وی افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و ارزیابی کار ما توسط آنها بسیار ارزشمند است و ما برای نظرات مردم درباره خدمات این بنیاد احترام قائلیم.

رسولی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بر فعالیت های مستمر در آینده برای نماز تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد :ما باید در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین گام برداریم چون براین باوریم که زیرساخت و بستر هرگونه فعالیت عمرانی در بنیاد مسکن توسط فعالیتهای فرهنگی پایه ریزی می گردد.

در ادامه اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز طی سخنانی گفت : بحمدالله بنیاد مسکن کردستان خدمات خوبی در راستای فعالیتهای عمرانی و فرهنگی ارائه نموده است که حتی باعث مهاجرت معکوس روستائیان شده است.

وی گفت: امروزه ماباید از دو دیدگاه به نماز نگاه کنیم اول نماز به عنوان یک فریضه دینی که مورد تاکید تمام ادیان قرار گرفته و بویژه در قرآن که به آن سفارش موکد شده است برای مثال ، حضرت ابراهیم در دعایی از خداوند متعال  میخواهد خود و خانواده اش را در زمره نمازگزاران قرار دهد، همچنین امروزه نماز مهمترین وسیله برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی محسوب می شود.

وی ادامه داد: ما باید برای مشکلاتی که فضای مجازی بوجود آورده برنامه و راهکار داشته باشیم و طبق آیات نورانی قرآن ، نماز مهمترین وسیله برای پیشگیری از منکرات است ( ان الصلاه تنهی عن الفحشا والمنکر)، همچنانکه مقام معظم رهبری در اجلاسیه های سالانه نماز ، می فرمایند : نماز مهمترین وسیله برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: نسل امروز نسل پرسشگر است و عصر امروز عصر معنا است به همین دلیل کار روحانیت امروزی بسیار سخت شده است.

سپس حجت الاسلام والمسلمین رنجبر مدیر حوزه علمیه برادران استان کردستان به تدریس مباحث دوره پرداخت و سخنانی درباره شیوه های دعوت به نماز و پاسخ به شبهات نماز بیان کرد.

ضمنا در پایان برگزاری این دوره از ائمه جماعت برتر توسط اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقدیر بعمل آمد و نماز جماعت نیز اقامه گردید.

برگزاری دوره آموزشی امامان جماعت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستانبرگزاری دوره آموزشی امامان جماعت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستاناقامه نماز جماعت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا