اخبارکردستان

شورای اقامه ‌نماز استان کردستان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: نباید  فکر کنیم که ترویج فرهنگ نورانی نماز فقط وظیفه روحانیون و ستاد اقامه نماز است بلکه در جمهوری اسلامی همه‌ متولی امر نماز هستیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان‌ کردستان، هشتم بهمن ماه شورای اقامه ‌نماز استان کردستان به ریاست نماینده ولی فقیه در استان کردستان و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از قرائت پیام ‌مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به سی امین اجلاس سراسری نماز، عظیمی ‌مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان به اینکه همه ما در برابر پیام مقام معظم رهبری مسئول هستیم اشاره کرد و گفت: اجلاس استانی نماز دستور کار جلسه امروز می باشد.

اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان گزارشی از دستگاه ها، امتیازات ارزیابی آن ها و تعداد دستگاه هایی که در اجلاس استانی نماز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت ارائه کرد و گفت: ارزیابی طبق شاخص ها و بازدید ها که بر اساس این شاخص ها صورت گرفته است انجام‌ شده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اجلاس های سراسری و استانی نماز به نقل از حضرت حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی گفت: این اجلاس ها اذان ‌نمازاست همانطور که اذان یادآور وقت نماز است این اجلاس ها هم برای مسیولین ‌یادآور کمک به نماز است.

وی افزود: در این اجلاس بنا بر این است علاوه بر استفاده از رهنمود های مسئولین ارشد استان، تعدادی از دستگاه های فرهنگی به تناسب فرصتی که ایجاد خواهد شد گزارشاتی از اقدامات نمازی، برنامه هایی که دارند و‌ مشکلاتشان ارایه کنند و از دستگاه های برتر نمازی، فعالین و خادمین نماز در تقدیر شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به گزارشی از مبلغ مصوب حق القدم ائمه جماعت ادارات گفت: مشکلی‌ که‌ در ‌این زمینه داریم مبلغ مصوب حق القدم توسط بعضی از ادارات رعایت‌ نمی شود لذا لازم است در این زمینه توسط استانداری پیگیری شود.

محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: در زمینه نمازخانه ها هرجا خلا وجود دارد برنامه مجاز برای دو دستگاه میراث فرهنگی و راهداری و حمل و نقل جاده ای وجود دارد و میتوان اقدام کرد اما صرفا ساخت نمازخانه مهم نیست و لازم است در نگهداری و حفظ آن ها  کوشید.

حجت الاسلام پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز استان برای تشکیل جلسه و حضور مسیولین بر اهمیت حضور در جلسات نمازی مانند این جلسه تاکید کرد و گفت: در رابطه با امر نماز و خدمت به آن، همه ما باید افتخار کنیم.

حجت الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه مکان هایی که با جوانان مرتبط هستند و دستگاه های فرهنگی همه باید در ترویج فرهنگ نورانی نماز بکوشند  افزود: نباید  فکر کنیم که این امر فقط وظیفه روحانیون و ستاد اقامه نماز است بلکه در جمهوری اسلامی همه‌ متولی امر نماز هستیم.

وی با اشاره به آیه ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت افزود: یک مسئول اگر بخواهد لغزش نکند و فساد نکند باید به خدا پناه ببرد. کمکاری، فساد و اختلاس را فقط معنویت اصلاح می کند و نماز در راس معنویت قرار دارد و باید به آن توجه ویژه شود.

رشیدی پور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گفت: این جلسه جلسه ی مبارکی است و مدیران خود باید در این جلسات حضور یابند، جامعه به آنها نگاه می کند و مدیران جمهوری اسلامی ایران باید در نماز  الگو باشند.

وی با اشاره به اینکه رییس جمهور بر مدیران تاکید کرده‌ که بحث نماز را جدی بگیرند؛ افزود:  این جلسات تاکید بر ترویج و اشاعه فرهنگ نورانی نماز است.

رشیدی پور با توجه به ظرفیت استان از تلاش برای برگزاری اجلاس سراسری نماز در استان خبر داد و بر همکاری دستگاه ها با ستاد اقامه نماز درخصوص برگزاری اجلاس استانی نماز به بهترین شکل و همچنین پرداخت حق القدم امامان جماعت ادارات به صورتی که مصوب شده است تاکید ویژه کرد.

در پایان سایر اعضا نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

شورای اقامه ‌نماز استان کردستان برگزار شد

شورای اقامه ‌نماز استان کردستان برگزار شد شورای اقامه ‌نماز استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا