کردستان

شورای اقامه نماز استان کردستان برگزار شد

معاون استاندار کردستان: شالوده اصلی توسعه امر نماز در مدارس می باشد و امید است ما بیش از پیش شاهد رونق و توسعه امر نماز در مدارس و دانشگاه ها باشیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هجدهم اردیبهشت ماه اولین جلسه شورای اقامه نماز استان در سال جاری  به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و حضور سایر اعضا تشکیل شد.

در ابتدا اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های شورای اقامه نماز استان به تشریح و تبیین دستورکار جلسه پرداخت و درخصوص دستور کار جلسه گفت: ستاد اقامه نماز ضمن اینکه مکلف به اجرای برنامه های ستاد اقامه نماز کشور است، لازم است با در نظر گرفتن شرایط و ظرفیت های استان نسبت به اجرای برنامه های بومی اقدام نماید.

عظیمی افزود: از اعضای شورای اقامه نماز انتظار داریم نظرات و پیشنهادات خود را در جهت کمیت و کیفیت برنامه ها ارائه و در اجرای آن ها ستاد اقامه نماز را حمایت و پشتیبانی کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: اجرای این برنامه ها منوط به تامین منابع مالی در استان می باشد. وی سپس  به تشریح برگزاری محفل شعر شب نماز پرداخت و از مسئولین استان درخواست کرد که در این زمینه ستاد اقامه نماز را حمایت کنند.

مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، گزارش مبسوطی در ارتباط با روند ارزیابی عملکرد نمازی دستگاه ها در سال ۱۴۰۲ ارائه کرد و گفت:  تا پایان اردیبهشت ماه مرحله اولیه ارزیابی توسط هیأت ارزیابی استان به پایان خواهد رسید و بعد از این مرحله فرصت لازم در اختیار دستگاهها برای بررسی اعتراضات احتمالی آنان قرار خواهد گرفت.

سپس در ادامه سایر اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

در پایان عبدالله رشیدی پور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های ستاد اقامه نماز استان و همکاری و همراهی دستگاهها بویژه دستگاه های فرهنگی و دانشگاهی اظهار داشت: نماز یکی از معیار های مهم مسلمان بودن است و نماز در جمهوری اسلامی یک شاخص بسیار مهم است.

وی افزود: اگر فریضه الهی نماز به درستی در ادارات اجرا شود مطمئناً سایر امور به خوبی پیش خواهد رفت و همه باید متوجه باشید که در وضع موجود از طریق بستر فضای مجازی به انحا مختلف در جهت ناامیدی جوانان و کاهش علاقه آنان به نماز و معنویت بیش از هر زمانی تلاش می شود و یکی از مهمترین راههای مبارزه با این وضعیت، نوآوری و ابتکارت جدید است تا انشاالله بتوانیم جلو این هجمه را بگیریم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به نقش مساجد، بر جذاب نمودن محیط مساجد، همکاری و همراهی هیأت های امنا ، بهره گیری آموزش و پرورش از بستر مسجد برای رونق بخشی به نمازهای جماعت دانش آموزی تأکید و گفت: شالوده اصلی توسعه امر نماز در مدارس می باشد و امید است ما بیش از پیش شاهد رونق و توسعه امر نماز در مدارس و دانشگاه ها باشیم.

رشیدی پور به همه دستگاه ها تاکید کرد که نسبت به تامین امام جماعت و پرداخت حق القدم آن ها طبق دستورالعمل اقدام کنند.

شورای اقامه نماز استان کردستان برگزار شد شورای اقامه نماز استان کردستان برگزار شد شورای اقامه نماز استان کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا