اخبارکردستان

شب شعر نمازی در کردستان برگزار می شود

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: امروزه نقش هنر بسیار برجسته و بارز است در این راستا برنامه هایی به صورت استانی و ملی مانند شب شعر نمازی می تواند بر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تاثیر گزار باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، سی و یکم خرداد ماه جلسه شورای هماهنگی شب شعر نمازی در کردستان با حضور مدیرکل و معاونین فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به نقش اساسی نماز در رشد معنوی انسان ها گفت: همان اندازه که این موضوع و اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست باید برای آن کار کرد.

وی گفت: در جلسه شورای اقامه نماز استان مصوب شد که با همکاری ستاد اقامه نماز، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری شب شعر نمازی برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان افزود: امروزه نقش هنر بسیار برجسته و بارز است در این راستا برنامه هایی به صورت استانی و ملی مانند شب شعر نمازی می تواند بر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تاثیر گزار باشد.

دریایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: امروز در مدارس ما آنطور که انتظار می رود در حوزه پرورشی کار‌ نمی شود، متاسفانه خانواده ها با مسائل معنوی فاصله گرفتند و اگر ما بخواهیم شروعی جدید داشته باشیم شب شعر نمازی از جمله برنامه هایی است که مفید واقع خواهد شد.

دریایی افزود: مجموعه های فرهنگی و غیر فرهنگی باید برای فریضه ی نماز قدم برداریم و این مسئله وظیفه شخصی و ارگانی همه مجموعه ها می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در کردستان هنگام برگزاری کنسرت در وقت نماز کنسرت متوقف می شود که این یک عمل شایسته و شاخص است و همچنین در حوزه نماز، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از استان کردستان تقدیر کرد.

دریایی درخصوص برگزاری شب شعر نمازی گفت: هفته آینده رونمایی و فراخوان برگزاری این جشنواره داده شود تا با دعوت از سخنران و شاعران شاخص در دهه سوم محرم به برگزاری شب شعر نمازی در استان اقدام کنیم و همچنین در همان جشنواره شعرخوانی می توانیم از تئاتر زنده با موضوع نماز نیز بهره ببریم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا