اخبارکردستان

دهمین اجلاس استانی نماز در کردستان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: اگر می خواهیم خیلی از مشکلات حل شود باید به معنویات پناه ببریم و نماز سر منشا معنویات است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، بیستم اسفند ماه اجلاس استانی نماز با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز استان در اردوگاه شهید سلیمان خاطر آموزش و پرورش با حضور مسئولین و مقامات استانی، ائمه جماعت، مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها، معاونین پرورشی، تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه ناظمی جلال مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ضمن بیان مطالبی در خصوص اهمیت و جایگاه نماز، گزارش مبسوطی از عملکرد آموزش و پرورش استان کردستان در زمینه توسعه و ترویج نماز ارائه کرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور شرکت کنندگان در اجلاس، بخشی از اهداف برگزاری اجلاس های سراسری و استانی نماز را برشمرد و گفت: امیدوارم این اجلاس موجب شود که همه مسئولین بیشتر در مورد اقامه نماز احساس مسئولیت کنند و به ترویج و اقامه این فریضه الهی اهتمام بیشتری داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان و تشریح اهم فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در سال جاری گفت: کار های بسیار خوبی در جهت اقامه نماز انجام شده اما کافی نیست و فقط به راه های رفته اکتفا نکنیم بلکه کارهای انجام نشده و راه های باقیمانده بیاندیشیم و با برنامه ریزی و تلاش بیشتر به توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز بپردازیم.

وی افزود: طبق آیه ۴۱ سوره مبارکه حج« الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ»  همه ما مسئولین در نظام جمهوری اسلامی مشمول این آیه هستیم و باید از همه ظرفیت ها برای اقامه نماز استفاده کنیم.

عظیمی افزود: در ماه مبارک رمضان دلها آمادگی بیشتری برای پذیرش معنویات دارد، از این ماه پر خیر و برکت برای ترویج معنویات و بویژه نماز استفاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورذهبی نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تشکر از برگزار کنندگان اجلاس گفت: چرا نماز می خوانم؟ نماز می خوانم چون معنویت زاست، ماه رمضان هم همینطور است، معنویت باعث می شود انسان خطا نکند، اگر می خواهیم خیلی از مشکلات حل شود باید به معنویات پناه ببریم و نماز سر منشا معنویات است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: در امر ترویج نماز به دانش آموزان بیشتر توجه کنیم و علاوه بر دانش آموزان به معلمین هم توجه شود چون اگر معلمین اهل نماز باشند، در جهت اقامه نماز تلاش می کنند و دانش آموزان اهل نماز خواهیم داشت.

حجت الاسلام پورذهبی گفت: در رابطه با فعالیت ها و اقدامات انجام شده فقط به گزارشات اکتفا نکنیم بلکه مصداق ها و نتایج زحمات را نشان بدهیم.

در پایان این مراسم توسط نماینده ولی فقیه، معاون استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر ستاد اقامه نماز از دستگاه های برتر در رازیابی سال ۱۴۰۱ و خادمین(فعالان) نماز و تعدادی از دانش آموزان، دانشجویان و مدیران آموزش و پرورش با اهداء لوح، تقدیر بعمل آمد.

اجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شداجلاسیه استانی نماز در کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا