کردستان

شورای اقامه نماز و کمیسیون تخصصی استانی اجلاس نماز در صدا و سیمای کردستان

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کردستان: خانه بر پایه ستون استوار است و نماز ستون دین است، دشمن می خواهد ستون خانه ما را بزند، باید برنامه ریزی شود تا برای آینده نسلی معتقد و متعهد پرورش دهیم که یکی از اراکان اصلی آن نماز است

به‌ گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، ششم آذر ماه شورای اقامه نماز و کمیسیون تخصصی داخلی اجلاس نماز صدا و سیمای کردستان با حضور مدیرکل و‌معاونین آن سازمان، مدیر و‌کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان ضمن تشکر از مدیرکل صدا‌ و‌ سیما بابت تشکیل جلسه گفت: امسال اجلاس نماز با‌ پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سخنرانی رییس جمهور و حضور وزرا و مسئولین استانی در استان زنجان برگزار خواهد شد.

وی همچنین توضیحاتی درخصوص اهداف اجلاسیه نماز داد و چگونگی تهیه گزارش برای ریاست سازمان صدا و سیمای کشور را تشریح کرد.

عظیمی با اشاره به نحوه ارزیابی دستگاه ها توسط ستاد اقامه نماز و با تاکید بر‌نقش ویژه صدا‌و‌سیما و انتظارات بیشتری که از این سازمان در زمینه ترپیج فرهنگ نورانی نماز وجود دارد گفت: در صدا و سیمای کردستان اقدامات خوبی انجام شده است که ضمن تشکر از این زحمات اما با توجه به تاثیر فراگیر و عمیق صدا و سیما در بحث ترویج نماز، انتظارات بیشتری از این سازمان داریم.

وی در ادامه درخصوص تفاهم نامه استانی ستاد اقامه نماز و صدا وسیما، برگزاری مسابقات پیامکی، تهیه گزارش از جشن تکلیف های دانش آموزی، برگزاری نماز جماعت مدارس، تهیه گزارشات و تشکیل میزگردهای کارشناسی توضیحاتی ارائه نمود و گفت: همانطور که در شورای اقامه نماز استان به ریاست استاندار نیز پیشنهاد شده است، کلیپ ها و تیزر های نمازی با همکاری صدا‌و‌سیما ساخته شود.

در ادامه مرادی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کردستان ضمن خوشامدگویی به مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز گفت: خانه بر پایه ستون استوار است و نماز ستون دین است، دشمن می خواهد ستون خانه ما را بزند، باید برنامه ریزی شود تا برای آینده نسلی معتقد و متعهد پرورش دهیم که یکی از اراکان اصلی آن نماز است.

مرادی با تاکید به نقش ویژه نماز در تربیت نسل نو گفت: مهمترین مخاطب در حوزه نماز کودک و نوجوان است لذا لازم است در قالبهای جذاب انیمیشن، موشن گرافی، موسیقی و … برای کودکان و نسل نو، نماز و مسایل اعتقادی را احیا و احصا کنیم.

وی همچنین درخصوص ارائه گزارش به سی امین اجلاس سراسری نماز گفت: با همفکری همکاران طرح و برنامه گزارش ها و پیشنهادات جمع بندی شده و در اسرع وقت به ریاست سازمان صدا و سیما ارسال و رونوشت نیز به ستاد اقامه نماز استان منعکس خواهد شد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین درویشی دبیر شورای اقامه نماز صدا و سیمای مرکز استان کردستان گزارشی از اقدامات آن سازمان درخصوص نماز ارائه داد و معاونین و مسئولین واحد های صدا و سیمای کردستان نکته نظرات خود را پیرامون همکاری با ستاد اقامه نماز مطرح کردند.

برگزاری شورای اقامه نماز و کمیسیون تخصصی داخلی اجلاس نماز صدا و سیمای کردستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا