اخباریزد

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر سیما، منظر و فضای سبز شهری دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز یکشنبه سوم تیرماه، حجت الاسلام موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با کاشفی مدیر سیما منظر و فضای سبز شهری دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا گزارش مختصری از فعالیت‌های شورای اقامه نماز شهرداری، توسط نیکو نژاد دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری ارائه شد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری در گزارشی از تجهیزات و سیستم‌های صوتی میدان‌های اصلی و چهارراه‌هایی که پیک بالایی از ترافیک رو دارند بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ سیستم صوت در میادین و چهارراه‌های اصلی شهر وجود داره که به علت عدم بروز رسانی و عدم رسیدگی‌های لازم، غیر قابل استفاده شده است و همینطور پیگیری‌هایی در حال حاضر در جریان است که این سیستم‌های صوت یا به صورت کلی حذف گردند یا اگر قابلیت تعمیر و بروز رسانی را دارند، در جهت پخش اذان مورد استفاده مجدد قرار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد طی بیانات مبسوطی، اهمیت توجه مضاعف به فرهنگ نورانی نماز در فعالیت‌های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری را تبیین کرد.

وی در ادمه اظهار داشت: مقرر شود در پارک‌های مجهز به سامانه صوتی موقع اذان، اذان پخش گردد و حتی المقدور پارک‌های متوسط به بالا به سیستم صوتی مجهز گردد. همچنین تابلوهای نماز، المان‌ها، آرایه‌های مرتبط با نماز در سطح شهر و خصوصاً پارک‌ها طراحی، تهیه و نصب شود.

در ادامه مقرر شد نظافت، رفت و روب و باز پیرایش نمازخانه‌های موجود پارک‌های سطح شهر در دستور کار و پیگیری و راه‌اندازی سامانه‌های صوتی قدیمی سطح شهر انجام شود و در جلسه آتی گزارشی از راه‌اندازی آن توسط مبادی زیر ربط شهرداری ارائه گردد.

همچنین بودجه لازم بابت بازسازی و تجهیز سیستم‌های صوتی داخل نمازخانه‌های پارک‌ها و سیستم‌های صوتی مرکزی پارک‌ها، پیش بینی، تامین و پیگیری لازم از سوی سازمان صورت پذیرد.

در پایان حجت الاسلام موسوی پیشنهاد داد که یک بوستان به نام نماز و خیابانی نیز به این نام تعیین گردد.

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با مدیر سیما منظر و فضای سبز شهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا