اخبارسیستان و بلوچستان

اجلاس نماز لشکر ۸۸ زرهی زاهدان برگزار شد

اجلاس نماز ویژه کارکنان و خانواده های قرارگاه عملیاتی لشکر 88 زرهی زاهدان در محل مسجد مجتمع مهر ولایت ارتش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، اجلاسیه‌ نماز ویژه کارکنان و خانواده های قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی زاهدان، صبح روز  شنبه هفتم بهمن ماه در محل مسجد مجتمع مهر ولایت ارتش زاهدان برگزار شد.

در این جلسه جمعی از فرماندهان ارتش و فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش سرتیپ دوم عادل حیدری به همراه آیت الله محامی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان، مدیر ستاد اقامه نماز استان، خانواده پرسنل و همچنین فرزندان پرسنل از جوانان و نوجوانان در این اجلاسیه نیز حضور داشتند.

اجلاسیه نماز

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری رئیس عقیدتی لشکر ۸۸ زرهی زاهدان پیرامون فعالیت‌های نماز ۱۴۰۲ ارتش گزارشی را برای حضار قرائت کرد.

در ادامه آیت الله محامی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با استناد به پیام مقام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز گفت: همان گونه که در پیام مقام معظم رهبری (مدظله) اشاره شده است توسعه فرهنگ نماز و نمازی شدن جامعه نیاز دارد به اینکه به نسل جوان و نوجوان توجه بیشتری شود.

وی با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب در ارتباط با نماز اشاره داشت: کسانی که مسئولیت امر نماز جوانان را بر عهده دارند یعنی خانواده، مدرسه،مسجد، دانشگاه، وزارت ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های فرهنگی در امور جوانان هستند که در این رابطه نقش مهمی دارند.

آیت الله محامی خانواده را بسیار تأثیرگذار در تربیت و الگوسازی دانشست و اظهار داشت: خانواده می‌تواند با بیان جلوه های زیبای نماز ،جوانان و فرزندان را با نماز مانوس کند.

محامی در پایان سخنان خود گفت: برای اینکه فرزندان ما به نماز کشیده شوند و بیشتر دل دهند دو مقوله را باید رعایت کنیم، ابتدا باید با زبان جوانان و با دوستی و مهر و محبت با آنان برخورد کنیم  و دوم باید جلوه های زیبای نماز را برای فرزندان نوجوان و جوان خود از کودکی برایشان بیان کنیم.

در  پایان برنامه اجلاسیه نماز، از فعالین این حوزه با هدای لوح تقدیر و هدایای معنوی تجلیل بعمل آمد.

اجلاسیه نماز

اجلاسیه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا