اخبارخراسان رضوی

راه‌اندازی مرکز تخصصی نماز در حرم مطهر رضوی

مرکز تخصصی نماز در شبستان آیت الله نهاوندی مسجد جامع گوهرشاد حرم مطهر رضوی با همت اداره اقامه نماز معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، محمدرضا بیناباجی، رئیس اداره اقامه نماز معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی اظهار داشت: با توجه به سوالات متعددی که زائران و مجاورین حضرت رضا (ع) در مورد نماز دارند، این مرکز راه اندازی شده است.

وی افزود: در این مرکز، خدمات آموزشی و مشاوره ای در زمینه نماز به زائران ارائه می شود و زائران می توانند در فضایی آرام و معنوی به فراگیری احکام و آموزه های دینی در مورد نماز بپردازند.

بیناباجی خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی این مرکز ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای در زمینه نماز به زائران و مجاورین حضرت رضا (ع)، پاسخ به سوالات زائران در مورد نماز، برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف نماز (از جمله تصحیح قرائت نماز، نماز شب، احکام نماز) و … است.

وی بیان داشت: یکی از خدمات مرکز تخصصی نماز “کارگاه تصحیح قرائت نماز” است که در این کارگاه، زائران می توانند نماز خود را در حضور اساتید مجرب تصحیح کنند و اشکالات قرائت خود را برطرف نمایند.

رئیس اداره اقامه نماز معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی افزود: مرکز مشاوره نماز خدمتی دیگر به زائران است و در این مرکز، زائران می توانند با مشاوران مذهبی در مورد مسائل مربوط به نماز مشورت کنند.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی سومین خدمت جهت ارائه به زائران حضرت رضا(ع) دانست و افزود: در این کارگاه ها، آموزش های مختلفی در زمینه نماز، از جمله احکام نماز، فضیلت نماز شب، نحوه اقامه نماز شب و … به زائران ارائه می شود.

بیناباجی همچنین به برخی از برنامه های این مرکز اشاره کرد و گفت: در این مرکز، کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف نماز، از جمله تصحیح قرائت نماز، نماز شب، احکام نماز و … برگزار می شود. همچنین زائران می توانند با حضور در مرکز مشاوره نماز، با مشاوران مذهبی در مورد مسائل مربوط به نماز مشورت کنند.

رئیس اداره اقامه نماز معاونت تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی در خصوص برنامه های آینده تکمیل کرد: این مرکز در آینده ای نزدیک به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد داشت و کتابخانه ای با محوریت نماز در شبستان دایر خواهد شد. همچنین درکنار مسابقات نماز و منبر های آموزشی و تخصصی میزبان مکلفین و جشن های تکلیف نونهالان و نوجوانان خواهیم بود.

گفتنی است؛ بدون شک، این مرکز تخصصی می‌تواند به عنوان مرجعی ارزشمند برای زائران و مجاوران حضرت رضا (ع) در زمینه نماز باشد و نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز و ارتقای سطح معرفت دینی زائران ایفا کند.

منبع: خبرگزاری آستان نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا