اخبارگلستان

فراگیری قرآن موجب تعالی جنبه‌های تربیتی نوجوانان می‌شود

امام جمعه بندرگز فراگیری قرآن را موجب تعالی جنبه‌های تربیتی نوجوانان دانست و گفت: درس‌های قرآنی در تربيت دينی نوجوانان نقش سازنده و تأثیرگذاری دارد، لذا بايد به آموزش‌های قرآنی در خانه و مدرسه نگاه ويژه داشت و در آموزش قرآن و مباحث دينی بايد بين مدرسه و مسجد محل رابطه ايجاد كرد.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان گلستان، مراسم هفتگی قرآن با عنوان هر مسجد، یک پایگاه قرآنی؛ با حضور امام جمعه بندرگز و جمعی از جوانان فعال قرآنی امروز، ۱۵ مهرماه در مسجد جامع شهرستان بندرگز برگزار شد.

حجت‌الاسلام شهابی امام جمعه بندرگز ضمن تفسیر و تدبر آیاتی چند از کلام‌الله مجید در جمع نوجوانان گفت: درس‌های قرآنی در تربیت دینی نوجوانان نقش سازنده و تأثیرگذاری دارد، لذا باید به آموزش‌های قرآنی در خانه و مدرسه نگاه ویژه داشت و در آموزش قرآن و مباحث دینی باید بین مدرسه و مسجد محل رابطه ایجاد کرد.

امام جمعه بندرگز با بیان اینکه قرآن پناهگاه خوبی برای موفقیت در کار و تحصیل بوده که راه نجات پناه به قرآن است، افزود: دانش آموزان با تکیه بر تعالیم الهی، آموزه‌های اسلام و تلاش و مجاهدت خود آینده ساز کشور خواهند شد.

حجت‌الاسلام شهابی تصریح کرد: کتاب قرآن به عنوان کتاب هدایتگر در کنار سایر دروس دانش آموزان به صورت جدی تدریس و تفسیر شود زیرا قرآن نقش محوری در جامعه دارد و حتی دشمنان ما آن را مورد هجمه قرار داده‌اند.

منبع: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا