اخبارخراسان رضوی

برنامه درسهایی از قرآن در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در جمع دانشجویان دختر و پسر دانشگاه فرهنگیان که با هدف ضبط برنامه درسهایی از قرآن ویژه ماه مبارک رمضان انجام گرفت، مباحثی را در مورد قیامت و معاد را مطرح کرد.

در چهار شب نخست این اجتماع که در دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شده بود؛ موضوعاتی مانند (در جستجوی راه مستقیم) و (گفتگوها در قیامت) مطرح شد.

استاد قرائتی با تکیه بر آیات قرآن بیان کرد: فقط آنهایی که در صراط مستقیم حرکت می‌کنند رستگار و سعادتمند هستند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور راجب گفتگوهای مختلف قیامت افزود: گفتگوی خوبان با خوبان، گفتگوی بدان با بدان، گفتگوی بدان با خوبان، گفتگوی خوبان با بدان، گفتگو با فرشتگان و گفتگو با شیطان همه این‌ها در قرآن اشاره شده است.

وی ادامه داد: مثلاً گفتگوی خوبان با بدان آنجا که خوبان از بدان سوال می‌کنند: چه چیز باعث شد به جهنم بیایید؟ و آنها دلیل جهنمی شدن خود را در چهار مطلب می شمارند و می‌گویند: نماز نمی‌خواندیم، به نیازمندان توجهی نمی‌کردیم، وقت خود را بیهوده می‌گذراندیم و به معاد ایمان نداشتیم که این آیات در سوره مدثر آمده است.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی به عوامل نجات با تکیه بر سوره عصر افزود: نجات مبتنی است بر ایمان، عمل صالح، تلاش در راه حق و استقامت در انجام وظیفه است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا