اخبارایلام

جلسه توجیهی رابطین شورای اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه توجیهی رابطین شورای اقامه نماز ادارات شهرستان بدره با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز استان در روز سه شنبه بیست و ششم دی ماه در محل سالن جلسات فرمانداری بدره برگزار شد.

در ابتدا عبادالله کرمی نژاد دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بدره به ذکر نکات و وظایف مورد انتظار رابطین شورای اقامه نماز ادارات شهرستان پرداخت و گفت: در بحث اقامه نماز یکسری وظایف وجود دارد که علاوه بر وظیفه اداری ما، یک وظیفه دینی و انسانی می‌باشد. ایجاد مکان مناسب جهت اقامه نماز برای کارکنان و ارباب رجوع، اختصاص زمان قانونی نماز که مورد تأکید مقام معظم رهبری و هیئت دولت نیز می‌باشد، ایجاد مکان مناسب برای اقامه نماز بانوان بصورت جداگانه، اهتمام جدی کارکنان به اقامه نماز جماعت و همچنین توجه به توافق‌نامه های موجود و بارگذاری این اقدامات در سامانه سجاده از جمله وظایف مورد انتظار است.

وی افزود: متاسفانه ادارات شهرستان در سال گذشته مشارکت مناسبی در بارگذاری سامانه سجاده نداشته‌اند. امیدواریم که در ارزیابی امسال با توجه به حضور رابطین در این جلسه و توجه مدیران به بحث اقامه نماز، حضور چشمگیرتری از شهرستان بدره را در سامانه سجاده شاهد باشیم.

در ادامه میری معاون فرماندار بدره با عرض تسلیت شهادت امام هادی(ع)، وجود روحانی در ادارات جهت اقامه نماز جماعت را مهم دانست و گفت: متاسفانه در شهرستان بدره فقط ۳ روحانی مستقر وجود دارد و از این نظر با کمبود شدید مواجهیم. از طرفی بحث ترویج اقامه نماز و برگزاری نماز جماعت در ادارات، مساجد و روستاها، مستلزم وجود نیروی روحانی به تعداد زیاد است که باید مورد پیگیری دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.

حسین الباد کارشناس برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان ایلام در ادامه جلسه رابطین شورای اقامه نماز شهرستان بدره به ذکر اهمیت اقامه نماز پرداخت و گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرمایید کسانی که ما در روی زمین به آن ها یک مکنتی دادیم، یکی از وظایف آن‌ها اقامه‌ی نماز است. خداوند در مقابل این مکنت یک وظیفه ای داده است که اولین آن اقامه نماز است. همچنین مقام معظم رهبری می‌فرمایید همه‌ی مسئولین مومن و متعهد بایستی تمام امکاناتشان را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز قرار بدهند.
وی افزود: ما هر یک در مقابل مسائل دینی یک تکالیفی داریم و امیدوارم به این تکالیفمان پایبند باشیم و از خودمان فرا تر قدم بگذاریم. این وظایف در حوزه اداری به صورت توافق‌نامه‌های بین ستاد اقامه نماز و هریک از وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرای منعقد شده است که نشان‌دهنده راه و هدف در امر توسعه و توریج فرهنگ نورانی نماز می‌باشد.

محمد محمدیان کارشناس روابط عمومی و مسئول سامانه ستاد اقامه نماز استان ایلام در پایان جلسه توجیهی رابطین شورای اقامه نماز ادارات شهرستان بدره به آموزش سامانه سجاده و توجیه چگونگی ورود به سامانه و نحوه بارگذاری و ارسال مستندات برای رابطین این شهرستان پرداخت.

جلسه توجیهی رابطین اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد جلسه توجیهی رابطین اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد جلسه توجیهی رابطین اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد جلسه توجیهی رابطین اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد جلسه توجیهی رابطین اقامه نماز ادارات شهرستان بدره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا