اخبارقم

جلسه هم‌ اندیشی علائم حد ترخص و مسافت شرعی استان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هم‌ اندیشی علائم حد ترخص و مسافت شرعی با حضور دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط، صبح چهارشنبه، هفدهم خردادماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، سرپرست مرکز تخصصی نماز، رئیس عقیدتی سیاسی و دیگر عوامل انتظامی و دیگر مسئولین ذیربط در موسسه موضوع شناسی احکام فقهی برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری‌ها و زحمات موسسه موضوع شناسی احکام فقهی در تعیین نقاط حد ترخص و مسافت شرعی، به ارائه گزارشی از جابجایی‌ تابلو ها در محورهای مواصلاتی استان پرداخت و گفت: با پیگیری‌های انجام شده تابلوها در برخی محورها جابجا شده است اما همچنان در برخی محورها نیاز به جایی است که هنوز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه با بیان این امر که برخی از تابلوهای حد ترخص در مناطق شهری قرار گرفته است خاطر نشان کرد: حضور عوامل شهرداری در این جلسات مزید امتنان خواهد بود تا پیگیری نصب این تابلوها با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی در ادامه و در پاسخ به درخواست مدیر موسسه موضوع شناسی احکام فقی در خصوص تعداد تابلوهای نصب شده در محورهای مواصلاتی کشور گفت: این امر را از طریق ستاد اقامه نماز کشور و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان پیگیری و گزارش آن در جلسات ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام عرب‌پور در ادامه بر لزوم اهتمام به امتداد امور در خطه شمالی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تراکم مناطق شهری و روستایی در اقلیم شمالی کشور می‌بایست کارگروهی در خصوص بررسی تخصصی در این حوزه تشکیل گردد.

 رئیس هییت امنای موسسه موضوع شناسی احکام فقهی در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات این موسسه پرداخت و گفت:‌ به روزسانی مسائل و جمع آوری اطلاعات جامع در تمامی حوزه ها و ارائه به دفاتر مراجع عظام از اهم اقدامات این موسسه است.

حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده در ادامه از جانمایی نقاط حد ترخص و مسافت شرعی در ۹۶۵ محور و در ۲۲۳ شهر خبر داد و گفت: گزارش نقاط شناسایی شده به دفاتر ائمه جمعه، ستاد اقامه نماز و اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های مربوطه ارسال شده است.

تعیین وظایف اجرایی دستگاه‌ها، تعیین نقاط در محورهای مواصلاتی فرعی و روستایی و طراحی تابلوها از جمله اهم مطالب مطرح شده در جلسه بود.جلسه هم‌ اندیشی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با علائم حد ترخص و مسافت شرعی برگزار شد جلسه هم‌ اندیشی دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با علائم حد ترخص و مسافت شرعی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا