اخبارگلستان

اجرای طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» در گرگان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان با بیان اینکه طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» با پرچمداری جریان‌های مردمی و حمایت ظرفیت‌های حاکمیتی در گلستان اجرا می‌شود، گفت: هدف این طرح ترویج گفتمان قرآنی در زندگی و درهم ‌آمیختن سطر به سطر زندگی با آیه‌های قرآن است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد محمدزاده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گرگان در گفت‌وگو با ایکنا از گلستان، با اشاره به طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» در ماه رمضان، گفت: این طرح از طرح ملی مستورا گرفته شده و هدف آن ترویج گفتمان قرآنی در زندگی و به عبارتی درهم ‌آمیختن سطر به سطر زندگی با آیه‌ها است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان با بیان اینکه طرح ملی «زندگی با آیه‌ها» با پرچمداری جریان‌های مردمی و حمایت ظرفیت‌های حاکمیتی در گلستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: با توجه به منویات رهبری باید مفاهیم قرآنی به‌گونه‌ای وارد بطن جامعه اسلامی شود که به مسلمات فکری و رایج‌ترین افکار مشترک بین همه اقشار مردم تبدیل شود.

حجت‌الاسلام محمدزاده با تأکید بر اینکه آیات این طرح از دیدگاه بزرگانی همچون امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و مقام معظم رهبری با توجه به مسائل روز جامعه و در طی یک فرایند پژوهشی سنگین انتخاب شده است، ادامه داد: در این طرح، ۱۵۰ فراز قرآنی در طی سه سال به مردم آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در نخستین سال از این طرح در ماه مبارک رمضان مفاهیمی همچون شامل ایمان و امید، توحید و جهت حرکت، نبوت و قیام، ولایت و جبهه فرهنگی و معاد و مقصد پوشش داده می‌شود، افزود: در سال اول این طرح ۵۰ فراز به گونه ای انتخاب شده که نگاه افراد را به زندگی تغییر می دهد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان تولید محصولات رسانه‌ای و مکتوب از موضوعات فرازها توسط مردم را راهی مناسب برای نهادینه‌سازی مفاهیم قرآنی دانست و گفت: این طرح در چهار سطح زندگی با قرآن با استفاده از رسانه‌های مختلف، آشنایی با مفاهیم در محافل و مجالس‌ها، حفظ فرازها و برگزاری دوره‌های آنلاین و آفلاین برای کنشگری در زمینه تبیین، تعلیم آیات و عمل به آنان برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا