اخبارایلام

پخش زنده مصاحبه مدیر ستاد اقامه نماز استان از شبکه سیمای مرکز ایلام

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض‌اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان، با حضور در شبکه استانی سیمای ایلام در روز جمعه بیست و هفتم مرداد ماه، برنامه‌های دهه فرهنگی ترویج و توسعه فرهنگ نماز و مسجد را تشریح کرد.

رضایتی در ابتدای این مصاحبه زنده تلویزیونی که به صورت زنده از بخش خبر ساعت ۲۰ سیمای مرکز ایلام پخش شد، به معرفی این دهه پرداخت و گفت : این دهه از ۲۱ مرداد سالروز تأسیس ستاد اقامه نماز کشور لغایت ۳۰ مرداد که به عنوان روز جهانی مسجد شناخته می‌شود، نامگذاری شده است. ما در این بین برنامه‌هایی را مختص اربعین حسینی تدارک دیده‌ایم و هدف ما بیشتر فراهم کردن شرایط اقامه نماز در ایام اربعین می‌باشد.

وی افزود: ما در استان حدود ۴۵ نمازخانه بین‌راهی داریم که توسط کارگروه نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی متشکل از حمل و نقل پایانه‌ها، شرکت نفت، میراث فرهنگی و گردشگری و اوقاف و امور خیریه و با ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام مورد بازرسی قرار گرفته‌اند. هدف ما این است که در این ایام بستر اقامه نماز برای زائرین فراهم باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام اضافه کرد: در جلسه اخیر شورای اقامه نماز استان مقرر گردید که هر موکب یک نمازخانه داشته باشد و فعالیت موکب‌ها در زمان نماز به مدت ۱۰ دقیقه تعطیل گردد و بستر این مهم فراهم شده است.

رضایتی افزود: این ستاد به همراه کارگروه نظارت بر نمازخانه‌های بین راهی، نظارت کاملی را بر نمازخانه‌های سطح استان داشته است. در حال حاضر نمازخانه بسیار خوبی در پایانه مرزی داریم. در پایانه برکت مشکلاتی وجود داشت که در بازدیدهای اخیر برطرف شده است.

این مقام مسئول در پایان مصاحبه زنده تلویزیونی گفت: گردشگران ما، گردشگر مذهبی هستند و یکی از الزامات حضور گردشگران مذهبی در استان، وجود نمازخانه‌های سالم و مناسب برای این عزیزان است و ما در تلاش هستیم که این بستر را فراهم کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا