اخباراصفهان

تبیین برنامه های دهه ترویج معارف نماز در برنامه زنده تلویزیونی صبحونه اصفهان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان صبح روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه با حضور در برنامه زنده تلویزیونی صبحونه صدا وسیما استان، فعالیت های ستاد اقامه نماز در دهه ترویج معارف نماز را تبیین نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به علت نام گزاری این دهه به ترویج معارف نماز اشاره داشت و گفت: بیست و یکم مرداد ماه سالروز تأسیس ستاد اقامه نماز و سی مرداد ماه سالروز تخریب مسجد القصی می باشد لذا این دهه با این نام نامگذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر در برنامه زنده تلویزیونی صبحونه جایگاه نماز در آیات، روایات و معارف دینی بیان نمود و اظهار کرد: نماز در همه ادیان الهی وجود داشته و تمامی انبیاء الهی مبلغ نماز بوده اند.

وی نماز را موجب آرامش روحی و روانی خواند و گفت: همان طور که جسم به غذا نیاز دارد روح نیز به غذا نیازمند است و یکی از غذاهای اصلی روح اقامه نماز می باشد.

این مقام مسئول به فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در طول سال پرداخت و بیان داشت: ستاد اقامه نماز در ایام دهه ترویج معارف نماز برنامه های دارد که گردهمایی ائمه جماعات استان که در آخرین روز از این دهه برگزار می شود یکی از این امور است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به برگزاری مسابقه سراسری کتاب نماز در سیره و سخن امام رضا علیه السلام اشاره داشت و افزود: برگزاری این مسابقه به صورت دستگاهی نیز برنامه ریزی شده است و دستگاه ها با تبلیغ این مسابقه و با دریافت اسامی شرکت کننده از دستگاه خود به افراد برتر جوایزی اهداء می نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر اهداء کتاب به کتابخانه های مساجد، برگزاری نمایشگاه کتاب در دستگاه ها، کمک به ساخت مساجد نیمه تمام، برگزاری دوره های آموزشی نماز و مسجد، تقدیر از فعالین در عرصه نماز و مساجد و نشر آثار و برکات نماز، نماز جماعت و حضور در مسجد در فضای مجازی را از دیگر اقدامات ستاد اقامه نماز استان در دهه ترویج معارف نماز خواند.

وی به اتمام دهه ترویج معارف نماز با روز جهانی مسجد اشاره نمود و گفت: برای اهمیت مسجد در قرآن بالغ بر ۱۷ آیه وجود دارد لذا توجه به مساجد را نیز باید در دستور کار قرار دهیم.

مدیر اقامه نماز استان افزود: مصاحبه با خیرین مسجد ساز و دعوت به همکاری و جذب خیرین به ساخت مسجد از دیگر فعالیت هایی است که ستاد اقامه نماز استان با همکاری خیرین مسجد ساز و مرکز رسیدگی به امور مساجد در این دهه انجام می دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا