اخبارلرستان

شورای همکاری‌ حوزه های علمیه، ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست اعضای شورای همکاری حوزه‌های علمیه، ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش، با حضور نماینده ولی فقیه در استان، حجت الاسلام و المسلمین چراغی با موضوع برگزاری اجلاس استانی و شهرستانی نماز در تاریخ هفتم دی ماه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان در خصوص اهمیت برگزاری اجلاس استانی و شهرستانی نماز اظهار داشت: سعادت جامعه در گرو توجه به مبانی دینی به ویژه نماز است، بنابراین ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه به ویژه میان قشر نوجوان و جوان، ضروری است و خداوند در ۸۳ آیه قرآن به نماز اشاره کرده است که نشان از اهمیت این فریضه در دین اسلام دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان هم در این نشست به تاکید رهبری مبنی بر لزوم برگزاری تشکیل اجلاس استانی نماز اشاره کرد و گفت: باید نگاه عملگرایانه‌ و هدفمندتری به برگزاری اجلاس استانی نماز داشته باشیم و روی جامعه مخاطب هدف‌گذاری کرد، یعنی ببینیم مخاطب ما کیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی باید به برگزاری اجلاس استانی نماز کمک کنند و شهرستان هایی که در سال گذشته موفق به برگزاری اجلاس نماز شهرستان نشده اند باید تمامی دستگاه های اجرایی بسیج شوند و به برگزاری مناسب اجلاس نماز شهرستان کمک کنند.

چراغی عنوان کرد: جریان رسانه‌ای می‌تواند کمک کند که نقطه تلاقی و اجتماع اراده، عزم و همت متراکم مجموعه اصحاب نماز دیده شود، نباید به اجلاس به عنوان کار تشریفاتی نگاه شود چرا که برای اینکه هرسال الگوهای موفق حوزه نماز را مرور کنیم نیاز به اجلاسیه داریم.

برگزاری شورای همکاری‌ حوزه های علمیه، ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا