اخبارلرستان

شورای اقامه نماز اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، شورای اقامه نماز اداره کل ارشاد اسلامی با موضوع بررسی برنامه های نمازی و فرهنگی این مجموعه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی در تاریخ بیست و هفتم شهریور ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در شورای اقامه نماز اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان اظهار داشت: برای دعوت نسل جوان به نماز باید از زبان هنر استفاده کرده و با استفاده از توان هنری شعرا، نویسندگان و سایر هنرمندان، نسل جوان را با ستون اصلی دین آشنا کرد و لازم است که هر فرد، در هر موقعیتی که قرار دارد برای احیای فرهنگ اقامه نمار و ترویج آن در جامعه به ویژه در بین نسل جوان جامعه گام برداشته و تلاش کند.

وی گفت: افزایش نماز‌گزاران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان ادارات و برداشتن موانع احتمالی پیش روی نمازگزاران و ارتقای سطح کیفی نمازخانه‌ها از اقدامات ضروری در ادارات و سازمان‌های دولتی است.

چراغی عنوان کرد: اگر تمامی مدیران باور و اعتقاد قلبی به امر نماز، آثار و برکات آن در زندگی شخصی خود داشته باشند، نماز اول وقت و اقامه نماز جماعت در جامعه ترویج می‌یابد و لازم است باور و اعتقاد قلبی افراد به نماز را تقویت کرده و ثواب‌های دنیوی را با ثواب اخروی نماز مقایسه کنیم که در این صورت توجه به امر نماز در جامعه افزایش پیدا می‌کند.

برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان برگزاری شورای اقامه نماز اداره کل ارشاد اسلامی استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا