لرستان

اجلاس استانی نماز در لرستان برگزار شد

یه گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، اجلاس استانی نماز با رویکرد تجلیل از دستگاه های برتر در زمینه اقامه نماز با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار لرستان، مدیر ستاد اقامه نماز و مدیران کل دستگاه های اجرایی  در تاریخ نهم فروردین ماه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در اجلاس استانی نماز استان لرستان اظهار داشت:  همه انبیا و رسولان الهی برای اشاعه فرهنگ نماز مبعوث شده‌اند و  در حکومت دینی یکی از اهداف اصلی، گسترش و ترویج نماز است و در حکومت‌های گذشته شرایط نماز این‌گونه فراهم نبوده است؛ نماز آسیب‌پذیری جامعه را کاهش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه به بالا بودن اثر وضعی نماز اشاره کرد و با بیان اینکه اگر نماز به‌خوبی در خانواده تروبج پیدا کند هزینه‌های پرداخت روانشناس و مشکلات و اختلافات کمتر می‌شود، اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان که توجه به عبادات دینی و نماز بیشتر است تخلفات و جرائم در سطح بالا کم می‌شود.

وی به نقش مؤثر نماز در سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و با بیان اینکه نماز کارکرد اصلاحی در سطح فرد و اجتماع دارد، افزود: نماز امری اکتسابی است و باید شکل، زمان و قواعد، احکام و آداب آن آموزش و تعلیم داده شود.

اجلاس استانی نماز استان لرستان

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان اظهار گفت:  آموزش و پرورش توجه ویژه در جهت نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز داشته باشد البته آموزش نماز صرف تکلیف نباشد بلکه همراه با تشویق باشد‌.

وی تصریح کرد: در حاکمیت دین و اسلام نخستین چیزی که حاکمان دینی و مسئولین حکومت اسلامی باید به آن بپردازند، نماز است، بنابراین یک مدیر و مسئول در اداره تحت امر خود پیش از هر کاری باید نماز را محترم بشمارد و نسبت به اقامه این فریضه واجب در محیط کارش اهتمام و توجه داشته باشد.

استاندار استان لرستان

استاندار لرستان در اجلاس استانی نماز عنوان کرد: نماز و تفکر مبتنی بر آن در اجرای صحیح مسئولیت مسئولین در قبال مردم موثر و حیاتی است و ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی یک سرعت گیر بزرگ در برابر جرم و بزهکاری می باشد.

وی گفت: اگر مسئولین در دستگاه های اجرایی نسبت به فریضه نماز کم کاری کنند تأثیرات مخرب آن بر پرسنل بسیار زیاد خواهد بود و کارکرد نماز اصلاح در سطح فردی و اجتماعی است که می بایست زمان و شکل آن به درستی تعلیم داده شود.

استاندار استان لرستان نماز را یکی از ارکان اساسی دین و حکومت دینی برشمرد و تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی حکومت دینی رسیدن به بندگی خداوند است.

همچنین قابل ذکر است که در این جلسه از مدیران برتر دستگتاه اجرایی در امر افامه نماز و برنامه های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

اجلاس استانی نماز استان لرستان

 

اجلاس استانی نماز استان لرستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا