اخبارخراسان جنوبی

شورای اقامه نماز شهرستان درمیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی ، نوزدهم آذر ماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان ، فرجامی فرماندار شهرستان و دیگر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان درمیان در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد .

مدیر ستاد اقامه نماز استان طی سخنانی با اشاره به اهمیت نماز اول وقت در سیره ائمه معصومین علیهم السلام ، ابراز امیدواری کرد که انشاءالله روزی فرا برسد در جامعه اسلام مان شاهد باشیم  همگان نماز را در اول وقت و در مسجد و به جماعت اقامه می کنند.

کمیلی افزود:اگر قرار باشد جامعه خوشبخت و خوش فرجامی داشته باشیم و پیوند های مهمی اتفاق بیفتد همچون ،دوستی ، گذشت ،مهربانی ، همدلی وخیرخواهی باید به فکر اقامه نماز در جامعه باشیم .

مدیر ستاد اقامه نماز در این شورا افزود :نیاز امروز ما در جامعه این است که چالش نماز را در مدراس ومساجد و بعضا ادارات بررسی کنیم و برای این چالشها راه حل پیدا کنیم .

وی با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در استان زنجان با موضوع ” نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، دانشگاه و مسجد “ اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، همه مسئولان در نظام اسلامی باید امکانات گسترده خود را در دعوت به نماز بگذارند و اقامه نماز یک مسئولیت همگانی است.

کمیلی در ادامه با اشاره به تفاهمنامه منعقده وزارت کشور و ستاد اقامه نماز و بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور، وظایف فرمانداران در قبال عملیاتی شد مفاد این تفاهمنامه و دستورالعمل را یادآور شد.

وی بر ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان، برگزاری اجلاس شهرستانی نماز، بازدید و حضور در نماز جماعت ادارات، مدارس، دانشگاه ها ؛ بررسی وضعیت نمازخانه های بین راهی؛ ترغیب مدیران ادارات جهت حضور در صفوف نمازهای جماعت و تجلیل از فعالان نماز در شهرستان تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا