اخبارلرستان

کارگاه مهدویت ویژه خواهران طلبه لرستانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، کارگاه معارف مهدویت با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در مدرسه علمیه بنت الرسول(س) الشتر  در تاریخ بیستم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در کارگاه معارف مهدویت اظهار داشت:یکی از پرسش هایی که امروزه در رابطه با آموزه مهدویت بسیار مطرح می‌شود، چگونگی آشنایی با چارچوب اندیشه نجات‌گرایانه مهدویت است و این مسأله بیشتر برای افرادی مطرح است که قصد آشنایی با اندیشه مهدویت را دارند و می‌خواهند به ساختار اندیشه مهدویت دست پیدا کنند.

وی گفت: باور به مهدویت از این جهت که جهان، رو به خیر حرکت می کند و بر عدالت گستری و مبارزه با ظلم و فساد تاکید می کند و از این جهت که احیای اسلام راستین، تامین رفاه و آرامش، رضایتمندی و عشق به محبوب است به زندگی ارزش می دهد.

چراغی عنوان کرد: در دوره نوجوانی و جوانی، اساسی ترین تحولات زندگی انسان از طریق شکوفایی اصیل ترین نیازها به وقوع می پیوندد و نیاز به برخورداری از یک هویت مستقل، بیش ترین تاثیر را در سرنوشت افراد و درنتیجه در سرنوشت جوامع بشری دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان تصریح کرد: جوان در این برهه از زندگی، به موازات احساس نیاز به داشتن یک هویت مستقل، از نظر ذهنی نیز دچار یک تحول بی سابقه مهمی می شود که مکتب و گفتمان مهدویت در این برهه حساس زمانی می تواند راهگشا و راهنمای این جوانان باشد.

کارگاه مهدویت ویژه خواهران طلبه لرستانی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا