اخبارحوزه ریاستمرکز تخصصی نماز

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مراکز تخصصی تفسیر، نماز و مهدویت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مراکز تخصصی تفسیر، نماز و مهدویت، عصر روز شنبه هشتم مهرماه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی در مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی، ضمن تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله گفت: وظیفه اصلی و مهم پیامبر(ص) که خداوند در قرآن کریم با آیات مختلف به پیامبر (ص) تاکید می کند، امر تبلیغ است که بیش از دویست آیه قرآن به اصل تبلیغ اشاره دارد وطبق آیات، تبلیغ رحمت واقعی خداوند است.

وی افزود: ما حوزوی ها باید از از پیشگامان حوزه تبلیغ باشیم چراکه خداوند به پیامبر(ص) گفت:”وما ارسلناک الا رحمه للعالمین” و ما با وجود پیشرفت ابزارهای ارائه محتواهای دینی با هدف تاثیرگذاری بهتر بر مخاطبین باید تطور و تحول در عرصه تبلیغ ایجاد کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در ادامه با اشاره به اهمیت توکل و توسل و استمداد از خدای تعالی، گفت: در امورات زندگی خصوصا در رسیدن به نتیجه‌ی تلاش های عرصه تبلیغ دین و ترویج شرایع الهی، استمداد از خدای تعالی بسیار مهم است.

استاد قرائتی در ادامه با اشاره به اهمیت نیت در اسلام گفت: اول از همه مدرک بگیرید ولی برای مدرک کار نکنید، نیت شما گرفتن مدرک نباشد، نیت شما خدایی باشد و اخلاص داشته باشید و برای خدا کار کنید تا یاری خداوند را در رسیدن به هدف اصلی داشته باشید.

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مراکز تخصصی تفسیر، نماز و مهدویت، برگزار شد

حجت الاسلام قرائتی، ضمن بیان مهجوریت قرآن در بین بعضی از اقشار جامعه گفت:  تمام آیات و روایات ارزش علم آموزی دارد و دشمن به این نکته پی برده و تلاش دارد قرآن را مهجور کند و بعضی از مسلمانان نیز از روی عمد قرآن را مهجور قرار دادند. شما طلبه ها بیشتر در قرآن کریم تدبر کنید، اینکه گفته می شود اگر تفسیر بخوانید از درس باز می‌مانید حرف نادرستی است.

وی ضمن قرائت آیات و روایاتی در مورد علوم قرآنی اظهار داشت: آیات و روایات نسبت به علوم بی نفع مذمت می کنند “اعوذ بک من علم لاینفع” اما قرآن و علوم قرآنی سراسر نفع است “خذ الکتاب بقوه”. امام رضا (علیه السلام) فرمود: خداوند نماز را واجب کرد تا قرآن مهجور واقع نشود.

رئیس ستاد اقامه نماز، با بیان ضعف اعتقادی بعض از اقشار جامعه گفت: مشکل جامعه ما تارک الصلاه و سبک شمردن نماز است. بعضی از نوجوانان و جوانان ما نماز نمی خوانند و این عدم ارتباط با نوجوانان و جوانان باعث عدم ارتباط آنها با خداوند می‌شود و باید تلاش کنیم این ارتباط از هر جهت تقویت شود و پایدار بماند تا بتوانیم یکدیگر را به خداوند مرتبط و نزدیک کنیم.

استاد قرائتی در پایان به چند نکته اخلاقی اشاره داشت و گفت: منتظر تشکر و قدردانی نباشید، جهادی کار کنید، وقت را قدر بدانید و از تعطیلات حوزه استفاده کنید بدانید که تفسیر نمونه حاصل استفاده از تعطیلات حوزه بود، درس که می‌خوانید بدانید هدف از آن چیست؟

در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت، ضمن تبریک به مناسبت ولادت رسول اکرم (ص) و خیر مقدم به حجت الاسلام والمسلمین قرائتی و میهمانان، گفت: پیامبر اکرم (ص) شخصیتی است که در قرآن کریم بیش از همه مخلوقات یاد شده است و بیشترین خطاب قرآن متوجه آن حضرت است. در سوره مبارکه کوثر که کوتاه ترین سوره است حضرت پنج مرتبه مخاطب کلام خدای حکیم واقع شده است لذا قرآن از پیامبر جدایی ناپذیر است.

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مراکز تخصصی تفسیر، نماز و مهدویت، برگزار شد

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی مراکز تخصصی تفسیر، نماز و مهدویت، برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا