اخبارایلام

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام با سید منصور حسینی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در روز شنبه نهم تیرماه دیدار و گفتگو کرد.

حسینی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در ابتدای این دیدار نماز را اولویت در کارهای فرهنگی دانست و گفت: در جامعه امروزی اهمیت کارهای فرهنگی بسیار بالا و ضروری است. در میان همه این کارها، بحث توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز همه بالاتر و پر اهمیت تر است.

وی افزود: امام حسین (ع) در میان جنگ و در سخت ترین شرایط ممکن و در زمانی که دشمنان آن‌ها را محاصره کرده بودند نماز اول وقت را به پا داشت و نشان داد که اهمیت این فریضه نورانی در دین اسلام چقدر بالا و مهم است.

رئیس سازمان مدیریت استان ایلام اشاره کرد: استان ایلام نیازمند کارهای زیرساختی بسیار زیادی می‌باشد. یکی از این نیازها بستر سازی فرهنگی و در اولویت آن ایجاد بستر برای اقامه نماز و توسعه و ترویج این فرهنگی دینی است.

در ادامه رضایتی به بحث پرداخت و گفت: نماز ستون دین و مهمترین فریضه‌ای است که خداوند بر مسلمانان واجب کرده است. این وظیفه شرعی ماست که در راستای توسعه و ترویج این فریضه تلاش و کوشش کنیم.

وی افزود: هر کار فرهنگی نیاز به زیرساخت دارد. متاسفانه این زیرساخت ها در استان ایلام نسبت به سایر نقاط کشور بسیار ضعیف است. توسعه این زیرساخت‌ها نیز نیازمند همکاری و همدلی مسئولین استانی و کشوری از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در پایان این دیدار اشاره کرد: طبق توافق نامه هیئت دولت، ارزابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز در بستر سامانه سجاده بصورت کامل انجام و نتایج در سامانه معنی باگذاری شد. همچنین پس از مشاهده این نمرات توسط دستگاه‌ها اعتراضات ثبت و پس از آن توسط هیات ارزیابی عملکرد اقامه نماز بررسی و نمرات نهایی مجددا در سامانه معنی ثبت شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا