اخبارکرمانشاه

جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، روز سه شنبه بیست دوم اسفند ماه، جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان، رئیس  و کار کنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سالن جلسات شهید هاشمی این سازمان برگزار شد.

در این جلسه علی مولوی مدیر ستاد استان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه عبادت و خودسازی و آرزوی قبولی طاعات وعبادات، گفت: طبق احادیث و روایات در این ماه پر خیر و برکت نفس کشیدن، خواب، نشستن و تمامی اعمال روزه دار در نزد خداوند عبادت محسوب می شود.

مولوی با استناد به احادیث و روایات گفت: به اذن پروردگار شیطان در این ماه در غل و زنجیر بوده لذا مومنین باید از این ماه عزیز با قرائت قرآن، دعا و نیایش ، و خصوصا توجه به اقامه نماز اول وقت و دعوت دیگران به این فریضه الهی بعنوان مهمترین معروف بهره کافی و وافی را ببرند.

وی  اظهار داشت: خداوند در آیه ۱۴ سوره طاها  وقتی که حضرت موسی را بعنوان پیامبر انتخاب می کند می فرمایند(إِنَّنِی أَنَا اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِی وَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی) یعنی منم خدای یکتا که هیچ خدایی جز من نیست، پس مرا (به یگانگی) بپرست و نماز را مخصوصا برای یاد من به پادار، پس عبادات ما برای ذکر و یاد خداوند می باشد.

مدیر ستاد استان با اشاره به آیه ای دیگر از  قرآن گفت: خداوند در آیه ۵۶ سوره  ذاریات (وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنْسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ) هدف از آفرینش جن و انس را عبادت و بندگی بیان داشته است.

وی در ادامه : کامل ترین و شاخص ترین مصداق عبادت را نماز دانسته و گفت : از آیات قرآن استفاده می کنیم که اولویت اول در جهان هستی توحید و اولویت دوم نیز بحت فریضه الهی نماز است.

در پایان این مراسم از همسر و فرزند امیر سرافراز اسلام شهید محمد رسول محمدی و دیگر همکاران خانواده معظم شهدا و بسیجیان و فعالین  و خادمین نماز سازمان توسط مسئولین حاضر  تقدیر بعمل آمد.

جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد -2

جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد -3

جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد -1جلسه شورای اقامه نماز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا