قزوین

یادواره شهدای شهرک فارسجین برگزار شد

امام جمعه قزوین تصریح کرد: شهدای ما اقامه‌کنندگان نماز بودند

 

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرک فارسجین، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: خداوند به ما توفیق دهد همواره لیاقت پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی را داشته باشیم، خدای متعال در قرآن زمانی که از بندگان خوب خود را تعریف می‌کند می‌فرماید مؤمنین حقیقی نگهبانان نمازشان هستند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی اقامه نماز بود، ما زمانی که به مرقد ائمه اطهار (ع) یا مزار شهدا می‌رویم می‌گوییم «اشهد انک قد اقمت الصلاه» یعنی شهادت می‌دهیم که شما نماز را به پا داشتید.

شهداء اقامه کنندگان نماز بودند

 

امام جمعه قزوین عنوان کرد: نماز خواندن ساده است اما اقامه نماز کار هر کسی نیست، امام خمینی (ره) نماز را اقامه کردند، حاج قاسم سلیمانی اقامه‌کننده نماز بودند، رهبر حکیم انقلاب اسلامی نماز را اقامه کردند، وقتی که نماز اقامه شود فریاد ستمگران بلند می‌شود و عصبانی می‌شوند اما اگر فقط نماز بخوانیم کسی کاری با آن ندارد.

وی بیان کرد: همه دنیا می‌گفتند بشار اسد باید برود، اما نیروهای مؤمن و پای‌کار انقلاب، امثال حاج قاسم‌ها و حاج حسین همدانی‌ها گفتند رهبر ما فرموده که بشار اسد باید بماند، این‌گونه بود که این خطر از منطقه دفع شد، نه تنها غده سرطانی دیگری در منطقه مثل رژیم صهیونیستی شکل نگرفت بلکه با پایداری سوریه، با قوت گرفتن لبنان، فلسطین و غزه، شمارش معکوس و رو به افول صهیونیست‌ها سرعت گرفت و ان‌شاءالله طولی نخواهد کشید که این غده سرطانی از پیکره جهان اسلام برداشته خواهد شد.

شهداء اقامه کنندگان نماز بودند

 

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: همه این‌ها محصول اقامه نماز است، نماز خواندن آسان است، خداوند در آیه ۴۵ سوره عنکبوت می‌فرماید نماز را اقامه کنید، اقامه نماز از فحشا و منکرات جلوگیری می‌کند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: نمازی که اقامه می‌شود از فحشا و منکر جلوگیری می‌کند، شهدای ما اقامه‌کنندگان نماز بودند، شهدا با خدا معامله کردند و رفتند، وقتی با خدا معامله کردند برای همیشه جاودانه و ماندگار شدند.

شهداء اقامه کنندگان نماز بودند

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: هر مؤمنی که بنای او بر این باشد که اسلام با عزت بماند، کرامت انسان‌ها حفظ شود، اخلاق اسلامی مشاهده شود، حقوق مردم رعایت شود، هر کسی که این اصول ارزشی را جدی بگیرد، هم در زنده بودنش و هم پس از مرگ یا شهادتش اقامه‌کننده نماز است.

 

شهداء اقامه کنندگان نماز بودند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا