اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای فرهنگی و اقامه نماز سازمان اتوبوسرانی شهرداری با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرعامل، شهردار ناحیه و مشاور فرهنگی شهردار مشهد و دیگر اعضا شنبه سی ام دی ماه  تشکیل شد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی و دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری گزارشی از فعالیت انجام شده در جهت رفاه مردم و فراهم ساختن شرایط لازم برای رانندگان و عوامل اجرایی جهت اقامه نماز را به جلسه ارائه کرد.

 مدیر علمل سازمان اتوبوسرانی از ایجاد مکان های مناسب در ابتدا و انتهای خط های اتوبوس جهت اقامه نماز رانندگان خبر داد و گفت: اقدام به ساخت چند نماز خانه در محیط های اداری و برگزاری نماز جماعت توسط ائمه جماعت و استفاده مناسب از ظرفیت حمل و نقل در تبلیغ ارزش های ملی و مذهبی در مناسبت ها از دیگر فعالیت ها بوده است.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ضمن تشکر از این اقدامات ارزشمند یادآور شد: به دلیل شرایط کاری رانندگان نیاز است در فرصت هایی اگرچه کوتاه به آموزش و درست خوانی و انجام وظایف دینی مانند نماز اقداماتی صورت گیرد و ماه مبارک رمضان که در پیش است فرصت خوبی است با شیوهای جذاب نسبت به مسائل دینی، معارف نماز و مسائل مبتلا به در مورد رانندگان و خانواده آنان اقداماتی صورت گیرد.

وی ادامه داد: این حداقل کاری است که در حوزه معارف نماز میتوان برای آن ها انجام داد و اگر مقدور باشد یه هنگام وقت نماز اذان آرام  و ملایمی در وسایل نقیله عمومی پخش گردد.

سبحانی افزود: در مورد فرزندان این پرسنل که به سن تکلیف می رسند در قالب جشن تکلیف هدیه ای برای تشویق در نظر گرفته شود و خاطراتی برای آنان ایجاد گردد.

حجت الاسلام و المسلمین مقامی مشاور در امور دینی و روحانیت شهرداری مشهد ضمن تشکر از مجموعه اتوبوسرانی و سپاسگذاری از خداوند متعال که همه ما را توفیق داده در خدمت زائرین باشیم و بدانیم این توفیق کمی نیست.

در پایان ضمن تشکر از مجموعه در نماز جماعت پرسنل شرکت و از فعالان حوزه فرهنگی و اقامه نماز تقدیر بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا