اخبارخراسان رضوی

جلسه شورای اقامه نماز شهرداری مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز شهرداری مشهد با حضور حجت‌الاسلام مقامی مشاور شهردار در امور روحانیت، حجت‌الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورا، در روز سه شنبه نوزدهم دی ماه برگزار شد.

در این جلسه ابتدا حجت‌ الاسلام مقامی مشاور شهردار در امور روحانیت گفت: برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه اقامه نماز و مهدویت، فرهنگی، اجتماعی و موضوعات اخلاقی در بخش‌های مختلف ابر سازمان شهرداری از سوی شورای اقامه نماز انجام‌شده است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به فریضه نماز درمجموعه مدیریت شهری افزود: با توجه به اینکه بهترین راه برای ارتباط و تقرب انسان به خداوند متعال، نماز است ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت موردتوجه ویژه‌ای قرار دارد.

حجت‌الاسلام سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز ضمن خدا قوت به همکاران فعال در حوزه شورای اقامه نماز شهرداری مشهد و تقدیر از فعالیت‌های خوب این شورا اظهار کرد: اقدامات خوب و مؤثری از سوی شورای اقامه نماز شهرداری مشهد انجام‌شده که این اقدامات منجر به کسب رتبه برتر شهرداری در سطح دستگاه‌های استان خراسان رضوی شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت اقامه نماز جماعت پیشنهاد می‌کنیم ظرفیت‌های مؤثر در مجموعه‌های تحت اختیار شهرداری و همچنین روحانیونی که توانایی بیان معارف نماز در حوزه خانواده، تربیت فرزند و…را دارا هستند شناسایی شوند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: در کنار این موضوع روحانیون منتخب به ستاد اقامه نماز استان برای توانمندسازی و ارتقاء سطح دانش و بینش معرفی و از شیوه‌های نوین بیان تفسیر قرآن کریم استفاده شود.

سبحانی نیا ادامه داد: این در حالی است که پیشنهادمی شود برگزاری مسابقه حفظ چهل حدیث اجتماعی در بازه زمانی عید نوروز”مقارن با ماه مبارک رمضان” در محل ایستگاه‌های استقبال از زائر و فرهنگسراها نیز مدنظر قرار گیرد.

وی به نصب احادیث و روایات مربوط به نماز در آرامستان های سطح شهر نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تعامل با هلال‌احمر در خصوص تهیه و چگونگی نصب خیمه نماز در اماکن عمومی، استفاده از ظرفیت ائمه جماعات برای تولید محتوای فضای مجازی، برگزاری جلسه هم‌اندیشی با نخبگان برای چگونگی بهره‌برداری از پیام رهبری به سی امین اجلاس سراسری اقامه نماز در شهر زنجان، برگزاری جشنواره ساجدین جهت تقدیر از برترین‌های نماز شهرداری مشهد و تدوین شیوه‌های نوین جهت پاسخ گوئی و رفع شبهات دینی نسل نوجوان و جوان توسط ستاد اقامه نماز استان از دیگر موضوعاتی است که می‌تواند عملیاتی شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان گفت: درمجموع همه ما باید بتوانیم دستاوردهای نماز، آثار و برکات این فریضه الهی، نورانی و حیاتی را به نحوی شایسته به نسل نو و کودکان تبیین و انتقال دهیم تا بدین‌وسیله اهمیت نماز در میان همگان و علی‌الخصوص جوانان، نهادینه بشود.

گفتنی است در پایان این جلسه دبیر و کارشناسان شورای اقامه نماز از سوی مدیر ستاد اقامه نماز استان تقدیر شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا