اخبارایلام

همایش شُکرواره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد در شهرستان بدره برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، همایش شکر واره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد، در روز دوشنبه سی‌ام مردادماه در شهرستان بدره با حضور حجت الاسلام و المسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان و جمعی از هیأت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه‌های بسیج برگزار شد.

در ابتدای این برنامه ضمن پخش کلیپ‌هایی در تشریح اهمیت و جایگاه مسجد، حجت الاسلام و المسلمین دانیاری امام جمعه شهرستان به تشریح کارکردهای مساجد پرداخت و خاطر نشان کرد: از صدر اسلام تا کنون مساجد پایگاه تمامی فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی بوده و ضروری است این جایگاه همچنان حفظ شود. حضور جوانان و نوجوانان در مسجد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ما باید تمامی تلاش خود را در جهت جذب این عزیزان به سمت صفوف نمازجماعت مساجد قرار دهیم.

وی در ادامه ویژگی‌های مسجد و هیأت امنای طراز اسلام را تشریح کرد و گفت: خانواده، مسجد و مدرسه سه رکن اصلی تربیت هستند و اگر بخواهیم خانواده و جامعه اسلامی داشته باشیم باید این سه رکن اساسی تقویت شود. اصول اولیه تربیت فرزندان از خانواده شروع می‌شود و اگر پدر و مادری اهل مسجد باشند، فرزند آن‌ها نیز خود به خود به سمت مسجد جذب می‌شود زیرا که والدین الگوی فرزندان خود هستند.

در پایان همایش شکر واره مسجد، عبادالله کرمی‌نژاد دییر ستاد اقامه نماز شهرستان بدره نیز در این همایش با اشاره به آسیب‌های مساجد و تعطیلی اکثر آنها در زمان کرونا و اغتشاشات سال گذشته، بر لزوم احیای مسجد و برنامه‌ریزی برای ‌پخش اذان در سه نوبت و اقامه نماز جماعت و جذب کودکان و نوجوانان به مساجد تاکید کرد و گفت: در جامعه‌ای که مسجد مرکز تجمعات و کانون تصمیمات محله باشد، مشکلات اجتماعی بسیار کمرنگ و بی اثر می‌شود. درواقع ما اگر در جهت احیای مسجد تلاش کنیم، همزمان در راستای ایجاد جامعه امن و ارتقاع فرهنگ دینی و اسلامی تلاش کرده‌ایم.

همایش شکر واره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد در شهرستان بدره برگزار شدهمایش شکر واره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد در شهرستان بدره برگزار شد همایش شکر واره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد در شهرستان بدره برگزار شد همایش شکر واره مسجد به مناسبت روز جهانی مسجد در شهرستان بدره برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا