اخبارحوزه ریاستخراسان رضوی

دیدار شهردار مشهد با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، نشستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، شهردار مشهد، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری و مدیر ستاد اقامه نماز استان پنجشنبه شانزدهم فروردین ماه برگزار شد.

در ابتدا این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور به ضرورت و توجه به مباحث ضروری همگانی مانند نماز و ازدواج اشاره داشت و یادآور شد: از این فرصت ها با دقت و قانونمند ولی با سرعت باید استفاده کنیم. از اینکه در مجموعه شهرداری مشهد ۱۷۰ روحانی جوان برای اقامه نماز و فعالیت های فرهنگی حضور دارند ظرفیت بسیار خوبی است که برای ترویج نماز، قرآن و مسائل اجتماعی و اخلاقی و تقویت فرهنگ دینی در بین پرستل و خانواده ی آنان باید استفاده کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی پیرو مذاکرات و مکاتبات قبل، درخواست سرعت در کمک به ساخت مسجد در محله سیدرضی و مجموعه وابسته به مسجد را یادآور شد و گفت: همچنین در مجتمع فرهنگی نیایش که وابسته به ستاد اقامه نماز می باشد ظرفیتی وجود دارد که می توان از آن ظرفیت جهت تامین مکان ستاد اقامه نماز استان استفاده کرد و نیاز است ضمن بازدید از سوی شهردار منطقه ۵ که در صورت قابلیت داشتن نسبت به ساخت و آماده سازی آن اقدام گردد.

همچنین مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی از برنامه ریزی منظم و توجه به مهارت و ارتقا طلاب شاغل در مجموعه شهرداری از مسئول مربوطه قدردانی کرد.

در ادامه شهردار و رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد توضیحاتی را نسبت به فعالیت های انجام شده در مسائل فرهنگی و حمایت از مساجد به خصوص مساجد حاشیه شهر گزارشی را ارائه کردند.

شهردار مشهد در ادامه یادآور شد: موضوعات مطرح شده با پیگیری معاون اجتماعی شهرداری و شهردار منطقه ۵ انجام خواهد گرفت.

در پایان جلسه از باب سپاس از تلاش های معلم قرآن حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، قرآن نفیسی از سوی شهرداری به وی اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا