اخبارمازندران

جلسه شورای اقامه نماز فرودگاه های مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران؛ جلسه شورای اقامه نماز و جشن تکلیف فرزندان کارکنان فرودگاه های مازندران با حضور سعدالله وطن خواه مدیر کل فرودگاه های مازندران، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران و اعضای شورای اقامه نماز، روز دوشنبه بیست و هفتم  شهریورماه در اداره کل فرودگاه های مازندران تشکیل شد.

در ابتدای جلسه سعدالله وطن خواه مدیر کل فرودگاه های مازندران، ضمن خیر مقدم، عملکرد مربوط به امر نماز و برنامه های متنوع فرهنگی فرودگاههای مازندران گفت: حضور فعال همکاران در اقامه نماز اداره و فرزندان و خانواده های محترم آنان در مسابقات و برنامه های نمازی، نشان از عنایت و تقرب به نماز و فرهنگ ترویج نمازی می باشد که در این حضور مراتب تحکیم بنیان خانواده ها درسایه نماز محقق می گردد و همین حضور همکاران و مسافران در نماز جماعت موجب شد تا یک نمازخانه مجهز در فرودگاه احداث گردد.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تشکر از تشکیل این جلسه معنوی، برگزاری جشن تکلیف در ادارات را با اهمیت توصیف کرد  و گفت: سن تکلیف در واقع آغاز بلوغ دختران و پسران است که احکام روح‌بخش و معنوی دین مبین اسلام برای این قشر مکلف می گردد.

وی با اشاره به اینکه مساله اعتماد و یا پذیرش متقابل، رمز موفقیت امر معنویت و تعلیم و تربیت است بیان داشت: رمز موفقیت در امر تربیتی فرزندان رفتار عملی والدین و اعتماد سازی است، زیرا تربیت یک امر ارادی و اختیاری است که باید با پذیرش درونی همراه باشد و هر میزان میل و رغبت و پذیرش افزایش یابد توفیق در رسیدن به اهداف متعالی میسورتر خواهد بود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان افزود: ضعف باورها و اعتقادات دینی برخی از والدین، آشنا نبودن والدین به شیوه های موثر تربیت و شبهات دینی، ناهماهنگی تربیتی خانه و مدرسه و جامعه، دسترسی آسان فرزندان به ابزار تبلیغی مبتذل و مستهجن و مشغله زیاد والدین و غفلت از پرورش دینی بویژه در امر اقامه نماز، تشکیل چنین جلسات در محیط اداری با عنوان جشن تکلیف فرزندان کارکنان یک حرکت لازم و ارزشمند است.

حجت الاسلام ابراهیمی آنگاه برنامه های سال۱۴۰۲ را در حوزه های فرهنگی، آموزشی و نظارت و ارزیابی را تشریح کرد و در پایان با اهداء لوح تقدیر به چند تن از فعالین نماز و نو مکلفان و برگزاری نماز جماعت جلسه خاتمه یافت.

جلسه شورای اقامه نماز فرودگاه مازندران برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز فرودگاه مازندران برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز فرودگاه مازندران برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز فرودگاه مازندران برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز فرودگاه مازندران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا