اخبارمازندران

اولین جلسه شورای اقامه نماز استانداری مازندران در سال ۱۴۰۲ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز استانداری مازندران با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و مرتضی ناصحی مدیر کل اداری و مالی استانداری و دیگر اعضاء در روز چهارشنبه ۱۶ فروردین در محل  استانداری مازندران برگزار شد.

 در ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید مدیر کل اداری و مالی استانداری ضمن خیر مقدم به مدعوین، به ویژه حجت الاسلام ابراهیمی مطالبی را پیرامون اقامه نماز در استانداری اشاره کرد و بیان داشت: سلامت جامعه در گرو برپایی نماز جماعت می باشد و این امر مهم باید سیاستگذاری ویژه شود .

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جلسه با اشاره به آیه إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ گفت: این نماز است که انسان را به سوی زندگی حقیقی سوق می دهد. اهمیت نماز در رستگاری انسان همانند تمثیلی است که حجت الاسلام قرآئتی در کتاب تمثیلات خود نماز را به گواهینامه رانندگی تشبیه می کنند و فرمودند اقامه نماز گواهینامه مجوز رانندگی در بزرگراه سعادت است.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به اهم فعالیتهای ستاد اقامه نماز در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و نظارت و ارزیابی و سامانه سجاده، انتظارات ستاد اقامه نماز را در جهت همکاری از قبیل اجرای دقیق تفاهمنامه دستگاههای اجرایی با ستاد اقامه نماز و بخشنامه وزیر کشور و عدم تداخل جلسه مدیران با وقت نماز، برگزاری مسابقات فرهنگی، بهره گبری از فضای مجازی، تقدیر و تجلیل از خادمان نماز، برگزاری دوره های آموزشی نماز ویژه (کارکنان و خانواده )، اعزام ائمه جماعات و تامین حق القدم آنها، منظور نمودن معیارهای ارزیابی مدیران و کارکنان دولت به میزان پایبندی آنان به نماز را برشمرد.

حجت الاسلام ابراهیمی گفت: بحمدالله استاندار مازندران نگاه قابل تحسینی در امر ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز دارد و به همین منظور در هر دو سال مدیریت ایشان در استان در امر اقامه نماز در سطح کشور به عنوان استاندار برتر انتخاب شدند. امید دارم سال جدید با آسیب شناسی و توجه کردن به زیرساخت ها و عزم همگانی تحول مطلوب تری در این فریضه ارزشمند الهی معمول گردد.

جلسه شورای اقامه نماز استانداری مازندران

جلسه شورای اقامه نماز استانداری مازندران

جلسه شورای اقامه نماز استانداری مازندران

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا