اخبارمازندران

شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با حضور حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، نادعلی کهنسال مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای شورای اقامه نماز آن دستگاه، روز یکشنبه بیست و هشت مرداد، در محل اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان ضمن تشکر از مدعوین بویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنک نماز و نمازخوانی تاکید کرد.

کهنسال گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه و قدردانی از مدیر کل صنعت، معدن و تجارت، عدم توجه به امور دینی را از بزرگترین آسیب های اجتماعی دانست.

وی نماز را ضرورتی غیر قابل انکار در دستگاه ها و سازمان ها دانست و ضمن تاکید به اهمیت نماز اول وقت گفت: نماز یکی از ارکان اصلی و ستون دین است و ما را در مقابل لغزشها، شدائد و نارساییهای زندگی محفوظ نگه می دارد.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز شامل زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز  خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امر آموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز واستان و جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه اشاره کرد.

وی در خصوص فضا سازی تبلیغی امر نماز، برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی مبسوطا، مطالبی را بیان داشت و از مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان خواست به عنوان آثار ماتقدم و ماتاخر در زمان مدیریت خود، ساماندهی نماز بازار و اذان متمرکز هوشمند را در کلیه شهرهای استان نهادینه کند.

در پایان هر یک از اعضاء دیدگاههای خود را بیان کردند و جلسه با تبادل نظر پایان یافت .

ساماندهی نماز بازار و اذان متمرکز هوشمند در کلیه شهرهای استان نهادینه شود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا