اخبارمازندران

سومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران برگزار شد

برگزاري نهمين اجلاس استاني نماز، در روز يكم آذر ماه در دانشگاه مازندران در سومين جلسه فصلي شوراي اقامه نماز استان مصوب شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، سومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان در سال جاری با حضور قاسم عزیز زاده گرجی معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار مازندران، علی سلیلی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی و اعضای شورای اقامه نماز، روز دوشنبه یکم تیرماه ماه در سالن استانداری مازندران تشکیل شد .

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نمازاستان مازندران در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از مدیران دستگاه های اجرایی استان و تبریک انتصاب قاسم عزیز زاده گرجی به سمت معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار مازندران و همچنین انتصاب علی سلیلی به عنوان مدیر کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری به ارائه گزارشی در خصوص مصوبات قبلی جلسه شورای اقامه نماز و اهم فعالیتهای انجام شده و دستور کار جلسه پرداخت و نیازمندیهای ستاد اقامه نمار را بازگو کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز در پیرامون سامانه سجاده، تشکیل جلسه فصلی شورای اقامه نماز، وضعیت نماز بازار و سواحل و راههای مواصلاتی و تفرجگاهها بویژه جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری و ادبی نماز (( فجر تا فجر))، بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز و تبلیغات محیطی نماز در سطح شهرها توسط شهرداران و دیگر مسائل مربوط به امر نماز مطالبی را بیان داشت.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان “نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه” و قدردانی از دانشگاه مازندران نسبت به پذیرش برگذاری نهمین اجلاس استانی نماز، افزود: اجلاسیه استانی یکم آذرماه به میزبانی دانشگاه مازندران و با تجلیل از دستگاههایی که رتبه نخست را در سامانه سجاده و تقدیر از خادمان و یاوران نماز، افراد و گروه های موثر در ترویج فرهنگ نماز برگزار می شود .

حجت الاسلام ابراهیمی با اظهار تاثر از عدم اجرایی برخی از مصوبات شورای اقامه نماز مربوط به جلسات قبل شورای اقامه نماز، علیرغم پیگیری ستاد اظهار داشت: دستگاههای اجرایی که توان و امکان برای اقدام عملی مصوبات شورا را ندارند، در جلسه رسماً دلایل آن را اعلام نمایند، نه آنکه مصوبات انجام گردد و به فراموشی یا بی قیدی سپرده شود.

در ادامه مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، معاون دانشگاه مازندران، سپاه کربلا و امام جماعت  صدا وسیمای استان و اداره کل اوقاف و امور خیریه و دیگر دستگاهها، گزارشی از اقدامات خود در ارتباط با ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز ارائه کردند.

درادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار  ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین و تشکر از اقدامات ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه همه باید تلاش کنیم تا اقدامات ارزشمندی را برای رسیدن به کمالات دینی ومعنوی که شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی است دردستور کار قرار گیرد و اقامه نماز یکی از مهمترین عمل صالحی است که باید مدیران به آن اهتمام ورزند واز طرفی برای ترویج فرهنگ نورانی نماز باید شهرستانها رافعال واستان نقش سیاستگذاری را ایفاء نماید.

وی با تاکید بر این که مصوبات شورای اقامه نماز در اولویت قرار گیرد و با جدیت تمام اجرا شود ادامه داد، :مصوبات شورای اقامه نماز باید عملیاتی باشد. احیای مساجد بین راهی و استفاده از اساتید بومی اقامه نماز در مدارس مورد انتظار و از دیگر اولویت های این بخش است.

عزیززاده گرجی با تاکید بر توصیه های دینی مبنی بر اقامه نماز اول وقت و جماعت، از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی خواست، حضور خود را در صف های نماز جماعت پررنگ تر کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به برگزاری اجلاس استانی نماز گفت: استفاده از ظرفیت نهادهای مختلف در نهادینه شدن موضوع نماز در جامعه بسیار مهم و سازنده است لذا نهادهای مختلف و دستگاههای اجرایی در برگزاری اجلاس استانی نماز همکاری لازم را داشته باشند.

در خاتمه مقرر شد جلسات متعددی در خصوص هر چه باشکوه تر برگزار شدن نهمین اجلاس استانی نماز با مشارکت دستگاهها تشکیل شود، جلسه با تبادل نظر پایان یافت .

سومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

سومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

سومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شدسومین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا