اخبارمازندران

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان با حضور یوسف نوری استاندار مازندران، اعضای شورای اقامه نماز و دبیران اقامه نماز شهرستان های استان، روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت در سالن شماره یک استانداری برگزار گردید .

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نمازاستان مازندران در این جلسه ضمن تبریک روز جهانی کارگر، روز معلم و تجلیل از مقام شامخ استاد شهید مطهری و قدردانی از اعضای شورای اقامه نماز و دبیران شهرستان های استان، بویژه از سید محمود حسینی پور استاندار قبلی و تبریک حسن انتصاب یوسف نوری به عنوان استاندار دیار علویان به ارائه گزارشی در خصوص مصوبات قبلی جلسه شورای اقامه نماز و فعالیتهای انجام شده پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اظهار داشت: یکی از مسائل مهم، هجوم فرهنگی بیگانگان در جهت تضعیف باورها و ارزشهای دینی و مذهبی بویژه برای نسل نوجوان و جوان است. لذا لازم است هدف گزاری و برنامه ریزی در حوزه نظر و عمل معمول گردد، با اینکه چگونه می توان بین درون دادها و برون دادهای تربیت دینی ارتباط معنی دار برقرار گردد.

وی گفت: فرهنگ نماز و آموزه های بنیادین آن همانطوریکه در کلام وحیانی و روائی و پیام در سی اجلاس سراسری نماز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیان گردید، باید در متن زندگی فردی و اجتماعی آحاد جامعه اسلامی به منزله یک نیاز درونی و فطری پرورش و بارور گردد.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان به اهم فعالیتها و نیازمندیهای ستاد اقامه نماز پرداخت، از قبیل: سند تحول، تفاهمنامه دستگاههای اجرائی، سامانه سجاده و ارزیابی، مسائل فرهنگی و آموزشی و جایگاه مرکز تخصصی و آموزه های طرح نیک، طرح سلامت معنوی، مشکلات فقدان زیرساخت ۴۰۰ کیلومتر سواحل در امر نماز و مسائل خیرین و تشکیل کارگروه در حوزه های امور نرم افزاری و سخت افزاری، مشکلات مساجد و نمازخانه های راههای مواصلاتی، بیمه خادمان مساجد و دیگر برنامه های سال جاری ستاد اقامه نماز.

 مدیر ستاد اقامه نماز مازندران خواستار پخش اذان متمرکز هوشمند در شهرها، مناسب‌سازی استاندارد نمازخانه ها برای جانبازان و معلولان، استانداردسازی برای اقامه نماز و رفع مشکل ایاب و ذهاب ائمه جماعات در دستگاه‌های اجرایی شد.

درادامه یوسف نوری استاندار مازندران ضمن عرض تسلیت شهادت امام صادق (ع)، اظهار کرد: باید جدی باشیم و مردم را پای کار بیاوریم همانطور که در روایات به آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه نماز چراغ راه است، افزود: دین‌زدایی توسط نظام استکبار سالهاست که آغاز شده و معنایش در واقع انسان‌زدایی است، پس از آن جوامع دین را فردی کردند.

نوری با اشاره به موفقیت عملیات وعده صادق، خاطرنشان کرد: امروز دانشجویان آمریکایی در مخالفت از اقدامات نظام سلطه تظاهرات می‌کنند، باید برای دین برنامه‌ریزی کنیم.

نوری با تاکید بر ضرورت عملی کردن شعار سال جدید، عنوان کرد: ما باید گروه‌های مردمی و جهادی از قشر جوان را برای نماز داشته باشیم، ظرفیت مشارکت مردمی در این استان بسیار زیاد است.

وی افزود: در حوزه نماز اعمال حاکمیت دولت باید دقیق و درست باشد، انتظار ما از دانشگاه‌ها هم زیاد است، پیشینه تشکیل حکومت شیعی در استان مازندران ظرفیت بزرگی است که باید از آن بهره‌برداری شود.

نوری خاطرنشان کرد: نظام رسانه‌ای غرب خیلی کار میکند ما هم امکانات کمی داریم نیزه کوتاه است اما باید گام‌ها را بلند برداریم، نسل بعدی را بشناسیم برایشان برنامه‌های قلمبه سلمبه درست نکنیم از همین آموزه‌های دینی خودمان استفاده کنیم و بچه‌ها را تربیت کنیم.

استاندار مازندران در پایان دستور پیگیری خواسته های ستاد اقامه نماز استان و بیمه خادمین مساجد را صادر کرد و گفت: قانون باید اجرا شود و کار باید با پیگیری و جدیت پیش برود.

در پایان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری، گزارشی را از فعالیتهای خدمات سفر ارائه کردند و چند نفر از اعضای شورای اقامه نماز استان نیز مطالبی را بیان داشتند و جلسه با مصاحبه تلویزیونی از استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان جهت پخش در شبکه خبر پایان یافت  .

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان مازندران در سال 1403 برگزار شد.

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان مازندران در سال 1403 برگزار شد.

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان مازندران در سال 1403 برگزار شد.

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان مازندران در سال 1403 برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا