اخبارمازندران

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران برگزار شد

استاندار مازندران: ۳۰ نماز خانه مناسب بین راهی از طرف خیرین مازندرانی احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز استان در سال جاری با حضور استاندار مازندران و اعضای شورای اقامه نماز استان، روز چهارشنبه بیست و پنجم بهمن ماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نمازاستان مازندران در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، بالاخص استاندار مازندران، به ارائه گزارشی در خصوص مصوبات قبلی جلسه شورای اقامه نماز و اهم فعالیتهای انجام شده و دستور کار جلسه پرداخت و نیازمندیهای ستاد اقامه نمار را بازگو کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: مازندران، طریق الرضا (ع) و مقصد گردشگران داخلی و خارجی است، که تلاش داریم با بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت های دستگاه های اجرایی و سمن ها متناسب با جایگاه این خطه از شمال کشور برای مهمانان و مسافران زمینه اقامه نماز و ترویج فرهنگ نورانی نماز فراهم شود.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان داشت: بیمه نبودن خادمان مساجد موجب شده که در برخی از مساجد مخصوصا مساجد بین راهی برای اقامه نماز به روی نمازگزاران بسته می ماند و می طلبد مسئولین امر برای رفع این دغدغه خادمان مساجد تدبیر کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بر لزوم پای کار آمدن شهرداری ها برای ایجاد نمازخانه در پارک ها و سواحل تاکید کرد و گفت: راه آهن، پایانه ها و فرودگاه ها نیز باید برای اقامه نماز مسافران تدبیر کنند.

وی بابیان اینکه مصوبات شورای اقامه نماز همانند شورای فرهنگ عمومی استان باید مورد توجه اعضای شورای اقامه نماز استان باشد، گفت: شورای اداری ویژه فرمانداران با محوریت شورای اقامه نماز برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز برلزوم پخش اذان از ماذنه مساجد، تکایا، حسینیه ها و بقاع متبرکه استان در وقت نماز تاکید کرد و گفت: امید می رود چایخانه های رضوی که در سطح استان ایجاد خواهد شد به مکان اقامه نماز نیز مجهز شوند.

وی برلزوم پرداخت معوقات طلاب و روحانیون مدارس و مساجد تاکید کرد و افزود: ایجاد ساختمان اداری ستاد اقامه نماز استان مازندران نیز مورد انتظار است.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان داشت: اهمیت اشاعه اقامه نماز در جامعه به ویژه در مدارس و دانشگاه ها برکسی پوشیده نیست و ایجاد انس دانش آموزان و دانشجویان با نماز باید دغدغه مسئولین باشد.

حسینی پور استاندار مازندران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از اعضاء و مدیر ستاد اقانه نماز استان خاصه در برگزاری نماز جماعت باشکوه در پایان راهپیمائی ۲۲ بهمن امسال بابیان اینکه نماز بالاترین درجه کمال است، گفت: دشمنان هجمه های زیادی در حوزه فرهنگ به کشور وارد می کنند بهترین راه مصونیت مردم در برابر هجمه های فرهنگی توجه به نماز است.

وی با بیان اینکه بستر های ترویج اقامه نماز و برپایی نمازجماعت باید در جامعه اسلامی فراهم شود، برلزوم احیای مساجد استان به ویژه مساجد بین راهی تاکید کرد.

حسینی پور به رویکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران برای حمایت از مساجد و نمازخانه های بین راهی در امر بهسازی و بازسازی اشاره کرد و گفت: بهداشت، سرمایش و گرمایش مساجد و نمازخانه های بین راهی با همراهی این اداره کل مرتفع شود.

وی با بیان اینکه مساجد و نمازخانه های بین راهی محورهای هراز، چالوس و سوادکوه باید با فوریت احیا شوند، افزود: مساجد نیازمند بازسازی و بهسازی در این محورها شناسایی و به میراث فرهنگی استان معرفی شوند.

استاندار مازندران برلزوم ساماندهی مدیریت فرهنگی مساجد به ویژه مساجد بین راهی تاکید کرد و خواستار رفع مشکل بین هیات امنای مساجد شد، باید مساجد بین راهی استان ۲۴ساعته باز باشند.

وی برلزوم ساماندهی بقاع متبرکه و امامزادگان استان جهت آماده شدن برای اقامه نماز مسافران و گردشگران تاکید کرد و گفت: خیرین نیک اندیش آماده احداث ۳۰مسجد و نمازخانه بین راهی در استان هستند که باید مجوزهای لازم برای جانمایی این مساجد در ۳۰ نقطه این خطه از شمال کشور به زودی صادر شود.

حسینی پور برلزوم تسهیل گری برای ایجاد مساجد بین راهی با مدیریت معاونت عمرانی استاندرای مازندران تاکید کرد و خطاب به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خواستار رفع موانع پیش روی ایجاد این ۳۰ مسجد در استان شد.

وی با تاکید براینکه مجتمع های اقامتی و رستوران های بین راهی استان باید برای اقامه نماز مسافران و گردشگران نمازخانه ایجاد نمایند، گفت: اداره کل اوقاف و امورخیریه استان نیز برای ساماندهی سرویس های بهداشتی امامزادگان بین راهی ورود کند.

حسینی پور با بیان اینکه جایگاه های سوخت استان به ویژه در محورهای مواصلاتی باید برای اقامه نماز جایگاه داشته باشند همچنین باید در سرویس ها آب گرم نیز تامین شود، افزود: برای اشاعه نماز همه باید دغدغه داشته باشند بهانه تراشی در حوزه تامین زیرساخت های اقامه نماز در استان گردشگری مازندران پذیرفتنی نیست درادامه هریک از اعضاء شورا ضمن گزارش فعالیتها دیدگاههای خود را در انجام بهتر امر نماز وسامانه سجاده بیان داشتند وجلسه با تبادل نظر پایان یافت.

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

چهارمین جلسه فصلی شورای اقامه نماز مازندران در سال 1402 برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا