اخبارمازندران

شورای فرهنگ عمومی مازندران برگزار شد

مدير ستاد اقامه نماز استان خواستار برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در پايان راهپيمايی روز حماسی 22 بهمن شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، نشست شورای فرهنگ عمومی مازندران، روز شنبه سی ام دی ماه، به میزبانی آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

در این نشست پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و گزارش احسان آهنگر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، هر یک از اعضاء شورا دیدگاههای خود را مطرح کردند.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، طی سخنانی از اهمیت ماه رجب و ایام اعتکاف مطالبی را بیان داشت و افزود: هماهنگی شود تا در پایان راهپیمائی ۲۲ بهمن امسال، نماز جماعت ظهر و عصر به عنوان پیام اصلی این روز حماسی برگزار گردد و ضمن انجام چایخانه طریق الرضا(ع)، زمینه ساخت نمازخانه های بین راهی به همراه چایخانه منظور گردد.

در ادامه نماینده ولی فقیه استان ضمن تبریک سالروز ولادت امام جواد الائمه و ماه رجب، اظهار کرد: اولا جا داشت چگونگی استفاده معنوی از ماه رجب به‌عنوان یک دستور مطرح می‌شد.

وی یا تاکید بر روزه، استغفار، بیداری در سحر و نماز شب در ماه رجب، افزود: چایخانه حضرت امام رضا (ع) در حرم بهانه‌ای است برای انجام کارهای فرهنگی دیگر به اسم همین چایخانه، فکر کنم این عنوان کشوری شده است.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: اینکه ما در ۲۲ شهر، برنامه چایخانه را به همراه نماز خانه پیاده کنیم می‌توانیم به‌عنوان نمونه پنج شهر را انتخاب کنیم تا اگر مورد استقبال قرار گرفت در بیش از ۵۰ شهر بسط پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در مازندران در رابطه با حماسه ۶ بهمن آمل، با بیان اینکه این روز یک عنوان ملی است گفت: باید از روح بلند امام راحل و مردم آن روز تشکر کنیم که به شهر هزار سنگر آمل بها دادند و با یادآوری حماسه ششم بهمن موجب قوت قلب خانواده‌های شهدای این روز شدند.

امام جمعه ساری خواستار برگزاری برنامه‌هایی به‌مناسبت ششم بهمن در دانشگاه‌های استان خصوصا آمل شد و تاکید کرد: فضای فرهنگی می‌تواند با این کار عوض شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در پایان راهپیامئی روز حماسی 22 بهمن را خواستار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در پایان راهپیامئی روز حماسی 22 بهمن را خواستار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در پایان راهپیامئی روز حماسی 22 بهمن را خواستار شدمدیر ستاد اقامه نماز استان برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در پایان راهپیامئی روز حماسی 22 بهمن را خواستار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا