اخبارمازندران

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران با حضور حسین کمالی مدیر کل آموزش و پرورش، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و کارشناسان مربوطه، یکشنبه دوازده شهریور ماه در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، حسین کمالی مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن خیر مقدم گوئی، با اشاره به ضرورت تأکید و توصیه به نماز از خانواده گفت: موضوع نماز، یک فرایند است و باید در خانه شروع و در مدرسه تقویت شود و در نهایت در سطح جامعه تثبیت شود و اگر هر کدام از این سه مرحله به خوبی به تکلیف خود عمل کنند، موضوع نماز برای همیشه حل خواهد شد همان‌گونه که در برخی کشورهای مسلمان می‌بینیم وقت اذان، کسب و کارها تعطیل می‌شود و همه به مساجد می‌روند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: هر برنامه تربیتی که در آموزش و پرورش اجرا می‌شود باید پیوست پرورشی داشته باشد و سرگل پیوست‌های پرورشی ما، «قرآن، عترت و نماز» است.

کمالی افزود: ما می‌توانیم در قالب برنامه‌های هنری به موضوع نماز در خانه بپردازیم ازجمله از دانش‌آموزان خواستیم یک وعده نماز جماعت در منزل خود یا بیرون از منزل را فیلم بگیرند و برای شرکت در مسابقه بفرستند.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش با ستاد اقامه نمازگفت: هرجا سخن از دین و نماز و فرهنگ می کنیم یک پای ثابت آن آموزش و پرورش است.در واقع رابطه آموزش و پرورش با فرهنگ ارگانیزم است و فرهنگ در نهادش قرار دارد، از همین رو پایه و اساس فرهنگ در کشور، آموزش و پرورش است و برای نهادینه کردن هر فرهنگی از جمله فرهنگ نماز باید از مهد کودکها آغاز کرد.

وی ضمن تلاشهای دغدغه مندانه آموزش و پرورش استان در خصوص بحث نماز و گسترش این فرهنگ در مدارس افزود: لازم است تا بانک جامع اطلاعاتی از نمازخانه های مدارس توسط آموزش و پرورش تدوین شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه برنامه های ستاد اقامه نماز استان با اداره کل آموزش و پرورش از قبیل طرح بومی سازی برنامه ها، مسابقه سراسری کتابخوانی نماز، نشست هم اندیشی شیوه های جذب نوجوانان و جوانان به نماز، اجرای طرح پیوند نماز و مدیران مدارس (مبین)، طرح نماز نور چشم، دوره های آموزش ویژه مدیران و مربیان مهد کودک، دوره های آموزشی ویژه مربیان پرورشی و دبیران دین و زندگی، معلمان مدارس دوره اول متوسطه و دوره آموزش ویژه امامان جماعت روحانی و غیر روحانی مدارس را تشریح کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فجر تا فجر، اجرای طرح مدرسه نمونه نمازی، طرح درست خوانی نماز، حضور در فضای مجازی و نیازسنجی و تولید محتوای ابتکاری، هیئت اندیشه ورز مدارس و برنامه هائی را که بصورت فصلی برابر تفاهمنامه متناسب با ظرفیت سازی و بومی نگری تنظیم و ابلاغ شد را مصرّانه از مدیر کل آموزش و پرورش خواستار شد و تاکید کرد فهم دقیق برنامه ها و تامین منابع مالی و نیروی انسانی، آسیب شناسی میزان اثرگذاری برنامه ها در مراحل اجرا، عمودی و افقی دیدن قلمرو فعالیتها و صداقت در گزارش دهی را مورد توجه جدی قرار گیرد.

در پایان هر یک از کارشناسان مطالبی را بیان کردند و با تبادل نظر جلسه پایان یافت.

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

جلسه شورای قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا