اخبارمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی

نشست مشترک ستاد اقامه نماز کشور، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و استانداری مازندران برگزار شد

این جلسه به منظور بررسی و تبادل نظر در خصوص تمهیدات لازم جهت احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی بین راهی در محور های استان مازندران با بهره گیری از ظرفیت خیرین مسجدساز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نشست کارشناسی و مشورتی در خصوص بررسی راه کارهای قانونی و اجرایی به منظور توسعه فضاهای اقامه نماز در راه های مواصلاتی استان مازندران به درخواست استاندار، در روز دوشنبه، هشتم خرداد ماه، برگزار شد.

این جلسه با حضور سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام ناصری مشاور رئیس و مسئول شورای اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، حجت الاسلام حیرانی مدیر نظارت ستاد اقامه نماز، غلامحسین دغاغله و نیکخواه مدیر کل و معاون دفتر سرمایه گذاری سازمان راهداری، حدادزادگان و چینی زاده مدیر کل و معاون دفتر فنی سازمان راهداری، عبدی مدیر کل دفتر فنی استانداری مازندران، داود نیکخواه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران برگزار گردید.

در این جلسه مقرر شد؛ با عنایت به شرایط خاص استان مازندران و در راستای کمک و مساعدت به توسعه فضاهای اقامه نماز در محورهای مواصلاتی استان، خواست استانداری مازندران مبنی بر تعدیل متراژ احداث مسجد به از تایید ستاد اقامه نماز کشور جهت بررسی و تصویب در دستور کار مجمع عمومی و یا هیات عامل سازمان راهداری کشور قرار گیرد.

همچنین مقرر شد، امکان سنجی و مطالعه کارشناسی به منظور استفاده از فضاهای راهدارخانه ها برای احداث مساجد بین راهی استان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران انجام پذیرد.

در پایان جلسه مصوب شد در راستای توسعه فضاهای اقامه نماز در محورهای مواصلاتی استان، استانداری مازندران با همکار دستگاه های مربوط نسبت به مطالعه و امکان سنجی تحقق توسعه فضاهای اقامه نماز موجود همچون امام زاده هاشم و امام زاده عبدالله و امثالهم، احداث فضاهای اقامه نماز و چشمه های سرویس بهداشتی در کنار رستوران های منفردی که از قبل در محورهای مواصلاتی احداث شده است، امکان سنجی احداث مساجد فرازراهی، ایجاد هماهنگی های لازم به منظور تسهیل و تسریع در فرآیندهای استعلام و … توسط استانداری مازندران و استعلام از مراجع قانونی از ۲۴ باب مجمع خدماتی رفاهی بین راهی استان، اقدامات لازم انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا