اخبارهرمزگان

نشست شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین اعتمادی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در روز دوشنبه چهارم تیرماه برگزار شد.

حجت الاسلام اعتمادی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط دانشگاه و نهاد رهبری و نیز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما در امر انتخابات دو وظیفه داریم؛ حضور آگاهانه و انتخاب آگاهانه که باید به این وظیفه واجب عمل کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد: در فریضه نماز هم ما دو وظیفه داریم؛ نماز خواندن و اقامه نماز. فعالیت اصلی ستاد نیز اقامه نماز است. یعنی علاوه بر خواندن نماز، دیگران را نیز باید به این امر دعوت کنیم. در بین این شیوه‌های مختلف دعوت هیچ روشی بهتر از اخلاق‌محوری و الگومحوری در مواجهه با دانشجو، استاد و کادر درمان نیست. فرزند خانواده وقتی نتیجه نماز خواندن والدین را ببیند، متأثر می‌شود. بهترین روش تبلیغ هم تبلیغ عملی است.

وی افزود: وظیفه ما قدردانی و بسترسازی جهت اقامه نماز در آن دستگاه است. انعقاد تفاهم‌نامه یک وظیفه شرعی، قانونی و حاکمیتی و نیز دستور مقام معظم رهبری است که خود مدیران متصدی امر نماز در ادارات باشند. مدیران باید پیشگام و پیشقدم باشند. از این طریق دیگران هم به اقامه نماز دعوت می‌شوند.

حجت‌الاسلام اعتمادی در پایان ضمن تشکر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گفت: دکتر جاودان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، یک مدیر جهادی و با اخلاص است که همکاری و مساعدت ویژه در برنامه‌ها با محوریت نماز داشته است. هم اکنون نیز به همت دانشگاه علوم پزشکی و نهاد رهبری دانشگاه، این دانشگاه از دستگاه‌های برتر حوزه نماز در سال ۱۴۰۲ است.

غلامعلی جاودان در این جلسه ضمن تشکر از نهاد رهبری دانشگاه بابت حضور و فعالیت نمازمحور، به سخن مقام معظم رهبری و لزوم تبیین فعالیت‌های انجام شده گفت: نماز ستون است و دین بدون ستون، دین نیست. تمام این فعالیت‌ها نعمت و فرصتی است که خداوند عطا کرده. باید آن‌چه از دستمان برمی‌آید انجام دهیم و ان‌شاالله که پذیرفته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: فعالیت‌های صورت‌گرفته در امر نماز دانشگاه، ناشی از باور درونی همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی است و ریاکارانه نیست.

وی افزود: ریاست و مدیران این دانشگاه به حضور فعال در نمازهای جماعت اهمیت می‌دهند و حضور در نماز جماعت، مصداق اقامه نماز است. می‌شود با حداقل‌ها کارهای بزرگ انجام داد و لذا وظیفه ما تجلیل از کسی است که خدمت کرده است، همه این فعالیت‌ها نشانه توجه باطنی همکاران ما در دانشگاه است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه در پایان گفت: ما با جامعه‌ای روبرو هستیم که تبلیغ علیه آن بسیار است. گاهی هم این سوء تبلیغ‌ها را باور می‌کنیم. درحالیکه پایش‌های مطالعاتی انجام شده نشان می‌دهد این‌چنین نیست. باید از این ظرفیت گرایش دینی استقبال کنیم و در این راستا تلاش بیشتری کنیم.

در پایان تفاهم نامه فی مابین ستاد اقامه نماز استان و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با محور فعالیت‌های نماز در سال ۱۴۰۳ امضا شد.

نشست شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا