اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز: رفع شبهات دینی نسل جدید به خصوص شبهات نماز باید در اولویت ها قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، حجت الاسلام والمسلمین خوشنویس زاده رئیس نهاد رهبری در دانشگاه و اعضای شورای اقامه نماز روز شنبه ۱۸ شهرویور ماه در سالن جلسات دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خوشنویس زاده به اهمیت امر نماز اشاره کرد و گفت: امر نماز آنقدر مورد نظر اهل بیت علیهم السلام است که حضرت علی علیه السلام نیز به فرمانداران خود می فرمایند افراد را با نماز محک بزن که اعمال تو در گرو نماز است.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت های انجام شده اشاره داشت و بیان نمود: برگزاری دوره های تخصصی نماز برای کادر درمان و دانشجویان، تبلیغ امر نماز در بیمارستان ها، اقامه نماز جماعت بیمارستان ها در سه وعده و امثال این امور از فعالیت های انجام شده در دانشگاه و مجموعه های تحت نظر می باشد.

وی بیان داشت: فعالیت های انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان بیش از ابلاغیه های ارسالی که از طرف ستاد اقامه نماز یا وزارت کشور می باشد و حتی در مقایسه با استان های دیگر استان اصفهان پیشتاز است.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر بیان داشت: ستاد اقامه نماز در بازدید و بازرسی های میدانی از تمامی فعالیت های دانشگاه باخبر است اما عدم ارسال گزارش موجب می شود تا نمرات دانشگاه در سامانه سجاده با مشکل مواجه شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان نمود: جهت برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه و بیمارستان ها، کرسی آزاد اندیشی، جلسات پرسش و پاسخ و امثال این امور، ستاد اقامه نماز می تواند از اساتید مرکز تخصصی نماز برای دانشگاه دعوت نماید.

وی به اهمیت توجه به نسل جوان اشاره نمود و گفت: امروزه شبهات اطراف نسل جوان را فرا گرفته است و دشمن در حال برنامه ریزی است تا نسل جدید را از مسائل دینی به خصوص امر نماز دور بگرداند لذا رفع شبهات نمازی مانند چرا نماز بخوانم؟ و … برای فرزندان کنونی جامعه از اولویات باید قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر اظهار داشت: تعیین دبیر ستاد اقامه نماز در دانشگاه را داشته باشید تا ستاد اقامه نماز استان وظایف ابلاغی را از وی طلب نماید.

شیرانی بیان کرد: دبیر به زودی به ستاد اقامه نماز استان معرفی می گردد و مقرر می شود که سامانه سجاده به همراه مستندات در سال جدید تکمیل گردد.

در پایان مواردی به عنوان مصوبات شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بیان شد و از حجت الاسلام والمسلمین رضایی به جهت زحماتی که در امر نماز کشیده بودند تقدیر شد.

شورای اقامه نماز علوم پزشکی اصفهان

شورای اقامه نماز علوم پزشکی اصفهان

شورای اقامه نماز علوم پزشکی اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا