اخباراصفهان

گردهمایی مدیران چهل و یک اداره آموزش و پرورش استان اصفهان

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان: ارسال گزارشات از اجراء و عدم اجراء مطالبات رهبری از الزامات است و پیگیری نمودن در موارد اجراء نشده و رفع موانع را در اولویت خود قرار دهید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، گردهمایی مدیران چهل و یک اداره آموزش و پرورش استان اصفهان روز پنجشنبه دوم آذر ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز بیان داشت: مدیران ادارات آموزش و پرورش سرلوحه مدیران مدارس و آنان سرلوحه دانش آموزان هستند لذا با دغدغه مندی نسبت به امر نماز این مهم الهی را ترویج و موجب علاقمندی دانش آموزان به نماز شوید.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر اظهار داشت: بیست و نه اجلاس سراسری نماز با پیام مقام معظم رهبری برگزار شده است که هر ساله با مطالباتی همراه بوده لذا بر اساس پیام های رهبری به اجلاس های سراسری، مطالبات را پیگیری و در سدد اجرایی شدن به بهترین نحو باشید و فقط بر روی کاغذ نباشد.

وی در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش ادامه داد و گفت: ارسال گزارشات از اجراء و عدم اجراء مطالبات رهبری از الزامات است و پیگیری نمودن در موارد اجراء نشده و رفع موانع را در اولویت خود قرار دهید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان به عدم برگزاری جلسه در وقت نماز اشاره کرد و گفت: حضور مدیران در نماز جماعت موجب جذب کارکنان و دانش آموزان به نماز می شود و با حضور خود و درخواست از مدیران مدارس جهت حضور در نماز جماعت مدرسه، دعوت به نماز کنید.

رنجبر به اجلاس استانی اشاره داشت و بیان کرد: اجلاس استانی نماز امسال با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود و در شورای اقامه نماز استان بنا شد از ۴۱ مدرسه نمونه در امر نماز تقدیر شود و مبلغی به عنوان امور فرهنگی در امر نماز به مدرسه اهدا گردد لذا این امر را به مدارس خود ابلاغ کنید.

وی ادامه داد و گفت: مدیران نواحی و مناطق موظف به اعلام مدارس نمونه بر اساس معیارهایی که ستاد اقامه نماز استان و اداره کل آموزش و پرورش ابلاغ می کنند هستند و با بازدید های میدانی طرفین از مدارس معیار ها نیز سنجیده می شود.

این مقام مسئول از مدیران نواحی و مناطق مختلف استان خواست تا مدیران مدارس را به ترویج امر نماز ملزم کنند و اظهار داشت: مسئولین آموزش و پرورش باید اهل عمل باشند نه فقط اهل علم لذا علاوه بر بیان امر نماز در صبحگاه مدارس، حضور در نماز جماعت هم الگو قرار دهند و این امر اگر از مدارس ابتدائی شروع شود دیگر در مقاطع بالاتر با مشکل مواجه نمی شویم.

گردهمایی مدیران چهل و یک اداره آموزش و پرورش استان اصفهان

گردهمایی مدیران چهل و یک اداره آموزش و پرورش استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا